Obawy dotyczące zwiększonej liczby przypadków krztuśca w San Diego – NBC7 San Diego

San Diego. – San Diego Sharp Medical Centers donosi, że liczba przypadków krztuśca w hrabstwie San Diego wzrasta, dotykając głównie pacjentów w wieku 3 lat lub młodszych.

Według Sharpa w 2022 roku San Diego będzie miało największą liczbę zakażeń tą chorobą w całym stanie Kalifornia. Dokładniej, według firmy Sharp, w 2022 roku w całym stanie Kalifornia zostaną zgłoszone 183 przypadki.

Spośród tych obrażeń 61 odnotowano w San Diego.

San Diego ma więcej niż Los Angeles, mimo że ma znacznie większą populację. W Los Angeles jest 50 potwierdzonych przypadków.

Co to jest krztusiec?

Według Juliana Alfaro, specjalisty medycyny rodzinnej: „Krztusiec to bakteryjna infekcja dróg oddechowych, która dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Alfaro dodaje, że ten rodzaj kaszlu, jeśli nie jest leczony, może powodować powikłania oddechowe, ale ważne jest, aby nie mylić go ze zwykłym kaszlem.

Jak odróżnić normalny kaszel od krztuśca? Cóż, przeciętnemu człowiekowi może to zająć kilka dni, może kilka tygodni, ale krztusiec to ostry proces, który składa się z dwóch faz. Faza zakaźna, która może trwać dwa tygodnie, to zwykła grypa, której towarzyszy kaszel i gorączka do 100 stopni, po czym przechodzi ona do kolejnego etapu, czyli drugiego etapu, w którym człowiek doznaje dość silnego ataku i może trwać do 10 tygodni.

Sposób, w jaki możemy ustalić, czy mamy ten rodzaj kaszlu, to próbki medyczne.

Ze swojej strony Sharp Hospitals wskazuje, że jego lekarze widzieli dużą liczbę dzieci w wieku trzech lat lub młodszych, które przybyły z grypą i jednocześnie cierpiały na krztusiec, dlatego zalecają, abyśmy nadal dbali o siebie i używali osłony ust dla lepszej ochrony.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.