Obchody dumy zbiegają się z żądaniami pokoju w krajach takich jak Polska

Warszawa LGTBIQ+ to wyspa niepodległości w Polsce zgłoszona przez Unię Europejską za prześladowania społeczności. Ten rok był ponownie obchodzony z dumą przy wsparciu burmistrza partii, która jest w opozycji w całym kraju.

Sebastien Olczyński, który brał udział w paradzie dumy w stolicy Polski, zauważa: „W Warszawie wolno nam iść ramię w ramię. Z biegiem czasu stajemy się coraz mniej zdeterminowani, ale staje się jasne, że robimy to w stresujących okolicznościach. Partia rządząca nienawidzi nas tak bardzo, jak to możliwe, więc musimy radzić sobie z samym sobą”.

Marsz został zorganizowany we współpracy z liczną społecznością Ukraińców Deportacja w Polsce. Na Ukrainie nawet związki cywilne nie są jeszcze dozwolone wśród ludności LGTBIQ+, ale w tym roku rosyjska inwazja budzi wielkie zaniepokojenie.

Organizator parady Kyiv Pride Lenny Emson zauważa: „W tym roku, zamiast marszu LGBTQI w obronie praw człowieka ludu, maszerujemy w obronie praw człowieka, które odebrała nam rosyjska inwazja”.

W bośniacki Związki obywatelskie również nie są dozwolone wśród osób tej samej płci, aw tym roku idą po trzecią dumę. Pod hasłem „Dzień Rodziny” wielu rodziców pomaszerowało na rzecz swoich dzieci. I poza Europą Meksyk Dziesiątki tysięcy ludzi zalały ulice stolicy. Ten rok jest dedykowany kobietom o różnorodności seksualnej. Po dwóch latach epidemii marsz powrócił na ulice z mocą, potępiając fale nienawiści i przemocy wobec tej społeczności w kraju.

Vlexis Vultur, artysta i student Drag Rani, Najważniejsze informacje:„Te marsze są dla ludzi, którzy nie mogą wyjść, te krzyki i te rzeczy, które wykrzykujemy i sztandary, które wznosimy, nie są dla nas, są dla ludzi, którzy mieszkają w szafie, dla tej organizacji, dla tych, którzy mieszkają w przemoc seksualna. To dla mnie bardzo ważne, aby krzyczeć i mówić, że tu jesteśmy”.

W innych miejscach, takich jak Filipiny, LGTBIQ + Setki ludzi maszerowały w przeddzień Dnia Dumy. W tym kraju grupa nie jest jeszcze prawnie chroniona przed dyskryminacją w całym kraju.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.