Obecność Kubańczyków na Mistrzostwach Świata w sztafecie

Hawana, 1 maja (ACN) Członkowie Kubańskiego Centrum Kobiet 4×400 metrów (m) wezmą dziś udział w otwarciu Mistrzostw Świata IAAF, które do jutra będą gościć polskie miasto Chorzo z pomocą blisko 700 zawodniczek. Z 37 krajów.

W tym oznaczeniu naukowca będą reprezentować wyspę Roxana Gómez, Zuriam Hechavarría, Lisneidy Veitía, Rose Mary Almanza i Sahily Diago.

Wśród tych pięciu biegaczy Zuriam – specjalista w biegach na 400 metrów przez płotki – i Veitía brali wcześniej udział w mistrzostwach tego typu w Nassau na Bahamach w 2015 roku, kiedy byli częścią kwartetu kubańskiego, który zajmuje dziewiąte miejsce.

Przeczytaj więcej: Kubański duet plażowy z Echeverría-Sánchez rozwija się w Cancun

W tej walce Yaneisi Borlot i Daisurami Bonne ukończyli pałkę, aby ustanowić czas 3: 31.43 minuty, rekord, który tym razem powinien być lepszy, aby spełnić ich aspiracje do finału.

Certyfikowany trener kwartetu Ricardo Molina Strumień Utrzymałby zadeklarowany ranking, z Hechavarrią na początku wyścigu i następnymi dywizjami poświęconymi Almanzie, Vitii i Gomez, w tej kolejności; Podczas gdy Diageo nadal pełni rolę zastępcy i wkroczy tylko w niefortunnym przypadku wypadku.

Wskazał również, że czeka między 3:28 – 3:27 minutami, aby móc wejść do finału i walczyć o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Ostatnie wyniki Kuby w tym teście wskazują, że czas 3: 29,84 min pozwolił im dotrzeć do finału mistrzostw świata w lekkoatletyce w Doha 2019, a 3: 30,89 przekroczyli swoje kwartały do ​​bramki na kontynentalnej wystawie międzysportowej w Limie. , ten sam rok.

Dla przedstawicieli stanu Karaibów najlepszy rekord kobiecej pozycji w tym czteroletnim okresie został osiągnięty na Igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów w Barranquilla 2018, gdzie Zoriam, Roxana, Rose Marie i Gilda Casanova pokonali w 3: 28.48 minut. Udać się.

Odnosząc się do ambicji związanych z twardą walką, komisarz krajowy ds. Sportu Yepsey Moreno powiedział ACN, że chociaż zadanie nie będzie łatwe, mogą zostać zaliczeni do finalistów i sięgnąć po kartę olimpijską.

18 kwietnia w drugim teście prędkości na stadionie Pan American w Hawanie, Gomez, Hecavaria, Vietia i Dili Cup, jako ostatni niezarejestrowany do rywalizacji w Polsce, osiągnął najlepszy wynik sezonu dla największego z Antyli. czas trzech minut, 32 sekund i 28 części Cent.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *