Objawy i jak im zapobiegać podczas ferii wiosennych

– Rekomendacje wybierane są niezależnie przez redakcję Przeglądu. Zakupy dokonane za pomocą poniższych linków mogą przynieść nam i naszym partnerom wydawniczym prowizję.

Wszyscy tam byliśmy – ciesząc się dniem, czując ulgę, gdy nagle przewraca Ci się żołądek i szukając najbliższej łazienki, w której spędzisz kilka następnych godzin. Co się stało? Czy to coś zjadłeś?

Norowirus jest najbardziej prawdopodobnym winowajcą i może się zdarzyć każdemu. Na szczęście Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) podzieliło się wskazówkami Najlepszy sposób, aby tego uniknąćzwłaszcza gdy jesteś na feriach wiosennych, aby nie zrujnować tego, co powinno być dobrą zabawą.

Jesteśmy tutaj, aby objaśnić Ci, czym jest norowirus i jakie kroki możesz podjąć, aby go uniknąć podczas wiosennych wyjazdów, aby zapewnić Ci zarówno spokój ducha, jak i żołądek.

Dokonuj mądrych wyborów bez wielogodzinnego wyszukiwania w Google. Zapisz się do newslettera Lista kontrolna Aby uzyskać porady ekspertów i zalecenia dotyczące produktów.

Co to jest norowirus?

Norowirus, bardziej znany jako „robak żołądkowy”, jest powszechnym wirusem, który jest główną przyczyną chorób przenoszonych przez żywność. Tam 19 do 21 milionów przypadków osób, które zarażają się nią rocznie w Stanach Zjednoczonych, z 109 000 hospitalizacji i 900 zgonami rocznie. Różni się od grypy (grypy), ponieważ wirus grypy powoduje chorobę układu oddechowego, podczas gdy norowirus powoduje infekcje głównie w żołądku i jelitach.

Codzienne oferty Amazon: Kupuj dzisiejsze najlepsze oferty na Apple, iRobot, Nectar i Keurig

Jak zarazić się norowirusem?

Norowirus rozprzestrzenia się przez bliski kontakt z osobą, która jest nosicielem wirusa. Dzielenie się naczyniami, dzielenie się jedzeniem, opieka nad zarażoną osobą lub jedzenie żywności, którą ktoś dotykał, to możliwe sposoby rozprzestrzeniania się wirusa. Ponadto norowirus może rozprzestrzeniać się poprzez dotykanie cząstek kału lub wymiocin zawierających wirusa, a następnie dotykanie nosa lub ust.

Objawy norowirusa

Najczęstszymi objawami norowirusa są wymioty, biegunka, nudności i ból brzucha. Rzadkie objawy to gorączka, ból głowy i bóle ciała. Objawy norowirusa pojawiają się zwykle 12-24 godziny po kontakcie z osobą. Badania pokazują, że wirus Może rozprzestrzeniać się do dwóch tygodni po tym, jak wydaje się, że dana osoba wyzdrowiała.

Czy norowirusa można wyleczyć?

Obecnie nie ma konkretnych szczepionek ani metod leczenia norowirusa, a jedynie sposoby leczenia objawów. Istnieją jednak sposoby na ograniczenie rozprzestrzeniania się, zgodnie z zaleceniami CDC. Porozmawiaj z lekarzem o najlepszych sposobach leczenia objawów.

Wskazówki CDC dotyczące ochrony siebie i swojej rodziny

Kluczem do walki z norowirusem jest upewnienie się, że wszystko pozostaje ładne i czyste

myć dłonie

CDC zauważa, że ​​częste i dokładne mycie rąk ma kluczowe znaczenie dla ograniczenia rozprzestrzeniania się norowirusa. Dokładne umycie rąk wymaga namydlenia ich mydłem przez 20 sekund (lub mniej więcej czasu potrzebnego do zaśpiewania Happy Birthday) i spłukania ciepłą wodą. CDC zauważa, że ​​środek dezynfekujący do rąk nie jest skuteczny w zabijaniu norowirusa i dlatego nie może być stosowany jako substytut mycia rąk, chociaż można go stosować razem z nim, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się innych zarazków.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) stwierdza, że ​​mycie rąk jest szczególnie ważne po:

  • zmieniać pieluchy
  • Dotykanie wspólnych powierzchni
  • uścisnąć dłoń
  • Cierpliwa opieka

7 dolarów od Amazona 27 dolarów z Amazona

AirPods Pro: Te pąki to najniższa cena, jaką widzieliśmy przez cały rok

Załóż rękawiczki

CDC zaleca używanie jednorazowych rękawiczek podczas sprzątania po kimś zarażonym norowirusem. W ten sposób zmniejszasz ryzyko przypadkowego zranienia się. the Najlepsze rękawiczki jednorazowe Przetestowaliśmy grube stalowe rękawice nitrylowe, ponieważ są trwałe i nie zawierają lateksu.

27 dolarów z Amazona

Dobrze umyj naczynia

Nie pozostawiaj na naczyniach pozostałości po chorej osobie i zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się z zanieczyszczonymi naczyniami. Aby upewnić się, że naczynia są czyste do spożycia po użyciu przez kogoś z norowirusem, użyj wysokiej jakości detergentu do naczyń, takiego jak Nasze ulubione mydło w płynieŚwit Ultra. Uwielbiamy go, ponieważ świetnie radzi sobie z trudnymi plamami i ma przyjemny owocowy zapach.

Amazonka 17 dolarów

Dezynfekcja powierzchni

Jeśli czyścisz powierzchnie w pobliżu miejsca, w którym osoba z norowirusem była lub została skażona odchodami lub wymiocinami, ważne jest, aby robić to ostrożnie za pomocą wybielacza lub Kolejny zatwierdzony środek czyszczący. Możesz użyć wstępnie zmieszanego wybielacza lub wymieszać własny, używając 3/4 szklanki wybielacza z 1 galonem wody. Jeśli bałagan na podłodze nie ustąpi, użyj go Nasz ulubiony mop tradycyjnyO-Cedar EasyWring Spin Mop & Bucket System, zmywalny i łatwy w manewrowaniu.

12 dolarów z Amazona 35 dolarów z Amazona

Dokładnie myj owoce i warzywa

Innym sposobem, aby upewnić się, że nie rozprzestrzeniasz norowirusa, jest odpowiednie przygotowanie jedzenia, które jesz. Obejmuje to dokładne opłukanie owoców. Sitko pomoże Ci to skutecznie zrobić. nasz ulubiony Oto 5-kwartowe sitko ze stali nierdzewnej OXO Good Grips. Pozostaje na miejscu, jest łatwy do trzymania, a co najważniejsze, ma dobry drenaż.

28 dolarów z Amazona

Wyczyścić zanieczyszczoną odzież

Pranie osoby z norowirusem również powinno zostać wyczyszczone, zwłaszcza jeśli pranie zawiera wymiociny lub kał. nasz Ulubiony detergent Aby wykonać zadanie, Persil Broclean zapewnia najlepsze usuwanie plam ze wszystkich testowanych przez nas środków czyszczących.

36 dolarów z Amazona

Natychmiast pozbądź się śmieci

Powinieneś również często zmieniać kosz, jeśli jego zawartość może zawierać wirusa, ponieważ zmniejsza to ryzyko rozprzestrzeniania się. the Najlepsze worki na śmieci Torby kuchenne ze sznurkiem Glad ForceFlexPlus są świetne ze względu na swoją trwałość, elastyczność i zdolność do maskowania zapachów śmieci.

20 dolarów z Amazona

► Tydzień snu 2023: Kupuj niesamowite wyprzedaże materacy w Avocado, Mattress Firm i nie tylko

Unikaj odwodnienia

Chociaż nudności, wymioty i biegunka nigdy nie są przyjemne, istnieją sposoby, aby powrót do zdrowia był mniej bolesny, jeśli ty lub ktoś bliski zaraziłeś się norowirusem. Ważne jest, aby pozostać nawodnionym, ponieważ główną częścią zarażenia norowirusem jest szybka utrata płynów. wysuszenie To może być niebezpieczne To tylko sprawi, że poczujesz się gorzej. Objawy odwodnienia obejmują wymioty, biegunkę, nudności i ból brzucha — dokładnie takie same objawy jak norowirus. Zalecamy korzystanie Nasza ulubiona butelka wodyBrita BB11 Premium filtrująca butelka na wodę, filtrująca zapachy, otwierana jedną ręką i utrzymuje zimną wodę do 24 godzin.

30 dolarów z Amazona

Eksperci ds. produktów ds Poprawiony Zaspokojenie wszystkich Twoich potrzeb zakupowych. Śledź poprawione na FacebookI ŚwiergotI InstagramI TIK Tok Lub Flipboard Najnowsze oferty, recenzje produktów i nie tylko.

Ceny były aktualne w momencie publikacji tego artykułu, ale z czasem mogą ulec zmianie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *