Objawy sepsy: Nauczyciel, który poszedł do łóżka z grypą, traci obie nogi

Objawy sepsy: Nauczyciel, który poszedł do łóżka z grypą, traci obie nogi

Oddana nauczycielka ze szkoły podstawowej poszła do łóżka z objawami grypopodobnymi i straciła nogi z powodu sepsy.

Julianna Brasden, 44-letnia matka dwójki dzieci, prowadziła „szczęśliwe, zdrowe życie”, dopóki nagła choroba nie zmusiła jej do walki o życie.

Pani Brasden zaczęła odczuwać objawy grypopodobne w sylwestra, kilka dni po świętowaniu Bożego Narodzenia z rodziną. Po tym, jak poszła do łóżka, próbując odpocząć, jej mąż opisał ją jako „spadającą z klifu”, a jej stan pogorszył się tak bardzo, że zatrzymało się jej serce.

Linda Burgess, matka Juliany, powiedziała: „Mąż Juliany, Tim, zadzwonił pod numer 111 i powiedzieli mu, żeby nadal podawał jej paracetamol, ale kiedy nie czuła się lepiej, wezwał karetkę”. Niezależny.

„Straciłem szwagierkę przez coś bardzo podobnego, więc byliśmy bardzo świadomi, że ludzie mogą bardzo szybko zachorować”.

Pani Burgess powiedziała, że ​​otrzymała pilny telefon, aby zaopiekować się jej wnukami, 14-letnią Emilią i 11-letnim Williamem, podczas gdy Tim został zabrany do szpitala z Julianą.

Po wejściu do środka Juliana spędziła 18 dni w śpiączce, podczas gdy lekarze pracowali przez całą dobę, aby wyleczyć ją z powodu wstrząsu septycznego, dwóch zawałów serca i niewydolności wielonarządowej. W wyniku agresywnej postaci zapalenia płuc wywołanej grypą rozwinęła się u niej sepsa.

Juliana straciła nogi z powodu sepsy

(Tim Bransden)

Juliana przeszła jako ostatnia, ale sepsa spowodowała tak poważne uszkodzenia jej dłoni i stóp, że obie nogi musiały zostać amputowane.

„To był kompletny szok” – powiedział Burgess. „Nigdy nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak szkodliwa może być sepsa, że ​​może być spowodowana przez grypę i paciorkowce A. Teraz patrzysz wstecz i wszystko wydaje się niewyraźne”.

Juliana była w śpiączce przez 18 dni po wystąpieniu sepsy spowodowanej grypą

(Tim Bransden)

Pani Burgess pochwaliła odwagę córki w stawianiu czoła „wyniszczającej” chorobie. Dodała, że ​​Giuliana „nadal uśmiechała się na każdym kroku”.

„Zadziwiła cały personel medyczny, ponieważ nadal jest silna, odporna i akceptuje wszystko. Po prostu się uśmiecha.”

Julianna z mężem Timem, córką Emilią (14 l.) i synem Williamem (11 l.)

(Tim Bransden)

Juliana jest obecnie leczona w szpitalu Withybosh i opuściła intensywną terapię dopiero na początku tego miesiąca.

„Była w stanie mówić od razu. Była bardzo słaba i można ją było usłyszeć, ale odczuliśmy wielką ulgę, że wyszła z tego i była w stanie nas rozpoznać i komunikować się z nami” – powiedziała pani Burgess. Niezależny.

Juliana doznała dwóch zawałów serca i niewydolności wielonarządowej

(Tim Bransden)

„Dopiero jakiś czas po tym, jak się obudziła, zakres sepsy stał się jasny. Byliśmy zdruzgotani.

„Jej ręce były poważnie dotknięte, ale przyczyną problemu były stopy, które uszkodziłyby wszystkie narządy, gdybyśmy nie byli ostrożni, więc podjęliśmy mądrą decyzję o amputacji, a kiedy to źródło infekcji zniknęło, ona zaczął łapać”.

Sepsa jest powszechnym i zagrażającym życiu stanem spowodowanym infekcją.

Infekcja septyczna może rozpocząć się w dowolnym miejscu ciała i może wystąpić w wyniku infekcji klatki piersiowej lub moczu, problemu brzusznego – takiego jak wrzód żołądka – lub nawet w wyniku skaleczeń i ukąszeń.

Matka Juliany, Linda, i ojciec, Richard, byli przy niej przez cały czas jej choroby

(Tim Bransden)

Jest to spowodowane sposobem, w jaki organizm reaguje na bakterie. Reakcja organizmu na infekcję może spowodować uszkodzenie własnych tkanek i narządów. Nieleczona sepsa może prowadzić do wstrząsu septycznego, niewydolności wielonarządowej i śmierci.

Według British Sepsis Trust, choroba prowadzi każdego roku do 44 000 zgonów w Wielkiej Brytanii.

Samozatrudniony mąż hydraulika Juliany, Tim, nie może pracować od czasu Bożego Narodzenia i koncentruje się na utrzymaniu dwójki swoich dzieci i sprowadzeniu Juliany do domu.

Rodzina Juliany była przy niej, kiedy wracała do zdrowia w szpitalu

(Tim Bransden)

Rodzina Giuliany, w tym jej rodzice i brat, którzy byli przy niej od wybuchu choroby, teraz pomagają Zbiórka pieniędzy na wsparcie powrotu Juliany do zdrowia, które, jak mają nadzieję, obejmie protetykę. Na stronie zbierania funduszy zebrano darowizny o łącznej wartości ponad 90 000 funtów w mniej niż tydzień.

Rodzina chce sprowadzić Julianę do domu, gdy tylko wyzdrowieje, ale szpital nie wyznaczył jej jeszcze terminu wizyty, ponieważ nadal jest leczona i czeka, aż jej ręce się zagoją.

Pani Burgess powiedziała, że ​​rodzina była „przytłoczona” wsparciem, które otrzymała, nie tylko finansowo dla Juliany, ale także w modlitwie. Powiedziała, że ​​jej córka chciałaby podnieść świadomość na temat niebezpieczeństw sepsy, aby pomóc innym rozpoznać objawy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *