Obserwacja gwiazd: Lehi Museum współpracuje z NASA, aby uczyć o obrazach teleskopu Webba

NASA reveled four new images Tuesday taken by the James Webb Telescope. This image shows the Carina nebula. The Hutchings Museum Institute in Lehi, selected by NASA to be an official Webb events host, held an event on Saturday to celebrate the first images from the telescope,

NASA ujawniła we wtorek cztery nowe zdjęcia wykonane przez Teleskop Jamesa Webba. To zdjęcie przedstawia mgławicę w Kilu. Hutchings Museum Institute w Lehi, wybrany przez NASA na oficjalnego gospodarza wydarzeń Webba, zorganizował w sobotę wydarzenie z okazji pierwszych zdjęć z teleskopu (NASA, ESA, CSA i STScI)

Szacowany czas czytania: 5-6 minut

LEHI – ostatnie zdjęcia z Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba Rozprzestrzenij się na całym świecie w tym tygodniu, pokaż Nowe szczegółowe obrazy galaktyk i gwiazd Pokazuje migawki sprzed miliardów lat.

The Instytut Muzeum Hutchings W Lehi, które zostało wybrane przez NASA na oficjalnego gospodarza wydarzeń Webba, w sobotę świętowano pierwsze zdjęcia opublikowane z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba i dzieliło się tym, czego można się nauczyć dzięki zdjęciom z teleskopu.

Joshua Loringer mówił o znaczeniu zdjęć i odpowiadał na pytania. Jest adiunktem fizyki na Uniwersytecie Utah Valley i będzie głównym badaczem w dwóch zaproponowanych przez siebie programach Webb Space Telescope.

Loringer powiedział, że projekt Teleskopu Webba rozpoczął się około 20 lat temu i tak było Rozpoczęty świąteczny poranek 2021. Otwarcie lusterek i zainstalowanie kamery zajęło miesiąc — Loringer powiedział, że teleskop był wielkości kortu tenisowego i trzeba go było rozebrać, aby wysłać go w kosmos. Powiedział, że istnieje wiele różnych rzeczy, które mogą spowodować niepowodzenie projektu – 344 pojedyncze punkty niepowodzenia – ale wszystko poszło idealnie.

Teleskop jest skierowany z Ziemi w przestrzeń kosmiczną i zawiera ważną osłonę przeciwsłoneczną utrzymującą stronę skierowaną na około minus 390 stopni, podczas gdy strona zwrócona w stronę słońca ma około 260 stopni Fahrenheita.

W prezentacji Lothringer porównał wiele zdjęć tego samego obszaru zrobionych przez teleskop Hubble’a i teleskop Webba i wyjaśnił, że teleskop Webba odczytuje fale podczerwone — jednym z powodów, dla których musi być tak zimno, jest to, że nie czyta własnego obrazu . ciepło. Nowy teleskop ma również lustro wykonane ze złota, ponieważ złoto dobrze odbija czerwone światło na długich falach.

Ponieważ teleskop nie patrzy na światło widzialne, obrazy udostępnione przez NASA mają kolory, które są interpretowane na podstawie kolorów, które pojawiają się na różnych obrazach w podczerwieni.

Obrazy w podczerwieni Webba zawierają wiele dodatkowych informacji, w tym skład galaktyk i gwiazd oraz ich odległość od teleskopu. Loringer powiedział, że teleskop pokazał galaktyki tak daleko, że patrzymy na to, co wydarzyło się ponad 13,1 miliarda lat temu, jedne z pierwszych galaktyk, które po Wielkim Wybuchu.

„Za każdym razem, gdy Webb coś ci mówi… i oczywiście jest jeszcze więcej” – powiedział.

Joshua Lothringer, profesor nadzwyczajny w UVU, opowiada o tym, jak Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wystrzelony i otwarty w kosmos podczas sobotniego wydarzenia w Hutchings Museum Institute.
Joshua Lothringer, profesor nadzwyczajny w UVU, opowiada o tym, jak Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wystrzelony i otwarty w kosmos podczas sobotniego wydarzenia w Hutchings Museum Institute. (Zdjęcie: Emily Ashcraft, KSL)

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba ma wystarczająco dużo paliwa, aby przez około dwadzieścia lat krążył wokół Słońca poza orbitą Ziemi i co roku naukowcy mogą składać propozycje, aby teleskop zbadał coś dla nich.

Loringer zaakceptował dwie propozycje, jedną dotyczącą badania gwiazd brązowych karłów, a drugą badania egzoplanet. Wyjaśnił, że informacje z teleskopu są publiczne, ale gdy konkretna osoba przeprowadza badanie, informacje te są prywatne przez okres do roku, aby umożliwić jej badania, zanim staną się publiczne.

Każdy może przejść do trybu online, aby zobaczyć harmonogram, w którym teleskop będzie wyglądał w przyszłym tygodniu. Loringer powiedział, że obecnie bada supernową.

Po pokazie muzeum grało Dyskusja na żywo na YouTube Z naukowcami NASA patrzącymi na zdjęcia.

Daniela Larsen, dyrektor wykonawczy Instytutu Muzeum Hutchings, powiedziała, że ​​muzeum inwestuje w dzielenie się informacjami o bieżących eksploracjach. Powiedziała, że ​​wciąż jest wiele do odkrycia, zarówno na Ziemi, jak iw kosmosie, a fakt, że Webb patrzy bezpośrednio na wydarzenia z przeszłości, jest dla muzeum bardzo interesujący.

„To pokoleniowy moment w odkrywaniu wszechświata” – powiedział Larsen. „Cieszymy się, że możemy świętować to wielkie osiągnięcie wraz ze społecznością i naszymi przyjaciółmi z NASA, gdy pierwsze szczegółowe zdjęcia z tego wspaniałego teleskopu zostaną udostępnione światu”.

Powiedziała, że ​​udział w eksploracji kosmosu może inspirować dzieci i dobrze, że mają wydarzenia, w których mogą uczestniczyć i które preferują. Muzeum zawiera Letnia seria NASA Z innymi dyskusjami związanymi z kosmosem, mając nadzieję na zaangażowanie dzieci w sprowadzenie ducha eksploracji do Utah.

„Te obrazy pokazują wszechświat taki, jaki był miliony lat temu i pozwalają nam dosłownie zobaczyć przeszłość między naszym Układem Słonecznym, naszą galaktyką i odległymi galaktykami z wczesnych epok kosmosu. Ta eksploracja ujawni niewyobrażalne teraz odkrycia, które pomogą napędzać nasze planetę w przyszłość”.

Budynek, w którym mieści się muzeum, został zbudowany w 1919 roku przez weteranów I wojny światowej, ale do 2026 roku planuje się zwiększenie powierzchni o 70 000 stóp kwadratowych, przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowej fasady; Larsen powiedział, że miasto przekazało trochę ziemi za budynkiem, aby pomieścić wzrost. Powiedziała, że ​​planują kontynuować współpracę z NASA i National Geographic, aby wprowadzić nowe, interesujące eksponaty.

Powiedziała Muzeum Wyjątkowe, ponieważ nie jest to muzeum miasta, stanu ani kościoła i skupia się na lokalnej historii z wielu różnych kultur, które przyczyniły się do historii stanu.


To chwila pokolenia w odkrywaniu wszechświata.

– Daniela Larsen, dyrektor wykonawczy Instytutu Muzeum Hutchings


Współpraca Hutchings Museum Institute z NASA zapewnia nauczycielom dostęp do ciągłych szkoleń edukacyjnych i zasobów klasowych, a nauczycielom daje możliwość przyprowadzania uczniów do muzeum. Jest to część programu współpracy NASA w zakresie dzielenia się nauką, technologią, inżynierią i matematyką (STEM) oraz rozwoju zawodowego dla nauczycieli.

„Program udostępniania STEM to świetny sposób, aby nauczyciele mogli korzystać z ekscytujących informacji, projektów i nauki zebranych za pomocą Teleskopu Webb, które NASA i inni naukowcy na całym świecie wykorzystują w swoich klasach” – powiedział Larsen.

Kino

Powiązane historie

Najnowsze historie naukowe

Emily Ashcraft dołączyła do KSL.com jako reporterka w 2021 roku. Zajmuje się sprawami sądowymi i prawnymi, a także wiadomościami o zdrowiu, wierze i religii.

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.