Obywatele UE we Włoszech starają się nie zatracić polskiego poczucia wspólnoty

Obywatele UE we Włoszech starają się nie zatracić polskiego poczucia wspólnoty
Ta zawartość została wydana 11 grudnia 2021 – 13:30

Florencja (Włochy), 11 grudnia (EFE) .- Obywatele Europy w różnym wieku, o różnym wykształceniu, gospodarce i statusie społecznym, pracują do jutra we włoskim mieście Florencja (w środku), aby przekonać kraje do poprawy, takie jak Unia Europejska ( UE). Znaczenie przystąpienia do klubu społecznego jest polskie.

„Kiedy jesteś częścią klubu, istnieją zasady, których musisz przestrzegać. Musimy szanować Polaków, ale oni muszą przestrzegać zasad i wartości opartych na UE. W przeciwnym razie muszą być. pomóż im to zrozumieć i uświadomić sobie, jak ważne jest bycie Europejczykiem. „Uwierz mi, Annemic de Clerk” – powiedział EFE.

Inny uczestnik, Malkorsada Weirskala z Polski, był pewnym siebie Europejczykiem, który w swoich wypowiedziach dla Efe przyznał, że w jego kraju, „zwłaszcza w małych miejscowościach, są tacy, którzy boją się być Europejczykami, ale nie powinni tego robić, bo mogą. ” Kontynuuj wspieranie siebie. Polskie zwyczaje i Europejczycy jednocześnie.

Jutro, do niedzieli, dwóch z dwustu członków komitetu spotka się we Florencji lub weźmie udział w trzeciej sesji Drugiego Komitetu Obywatelskiego „Europejska Demokracja, Wartości i Prawa”.

Jest on następstwem długodystansowych spotkań w Strasburgu we wrześniu i listopadzie oraz jest częścią trójstronnej konferencji na temat przyszłości Europy, będącej wspólnym wysiłkiem Parlamentu Europejskiego, Rady i Komisji. Niech usłyszą.

Od piątku do niedzieli ci Europejczycy sfinalizują plany dotyczące demokracji, integracji, edukacji, praw człowieka czy reform UE, które następnie mogą zostać przedłożone na pełną sesję konferencji z udziałem przedstawicieli obywateli oraz instytucji i parlamentów europejskich. Członkowie krajowi i inni. Następnie chodzi o to, aby rządy mogły wykorzystać UE do reagowania na obawy jej obywateli.

„Myślę, że to świetna inicjatywa, aby zrozumieć wizję ludzi i sprostać wyzwaniom świata. Zobaczyć wizję innych krajów i zrozumieć innych” – powiedział Sane Saga z Belgii.

UE odgrywa kluczową rolę w zagwarantowaniu praw grup LGTBIQ, na przykład w propozycjach, które cieszą się większym poparciem wśród uczestników.

Prowadzone będą zajęcia dokształcające dla dzieci i dorosłych dotyczące różnych realiów społecznych i kulturowych, integracji i niedyskryminacji oraz tolerancji i szacunku.

Stwierdzono, że „mniejszości powinny być reprezentowane w UE oraz mieć głos i widoczność, ponieważ nie są odpowiednio reprezentowane na poziomie krajowym i europejskim, w sektorze publicznym i prywatnym”.

W przypadku kobiet proponuje się kształcenie na poziomie wyższym, szczególnie dla młodszych osób w szkołach, ale także dla starszych mężczyzn, zrewidowanie ich poglądów na kobiecość i męskość.

Hiszpański fizyk Antonio Garcia Cortero był zadowolony, ponieważ członkowie zespołu znaleźli wspólną płaszczyznę: „Widzimy niewiele więcej, niż możemy sobie wyobrazić”.

– Mówimy o rządach prawa, populizmie, Państwie Związkowym. Dwie osoby z Polski martwią się tym, co dzieje się w ich kraju i bronią demokracji – dodał.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości (TSUE) niedawno zezwolił Polsce na płacenie miliona euro dziennie, utrzymując jednocześnie izbę dyscyplinarną Sądu Najwyższego, organizację, która według Brukseli narusza niezawisłość sędziów.

Ponadto Komisja Europejska w lipcu wszczęła pozew przeciwko Węgrom i Polsce za dyskryminację grupy LGTBIQ, za kontrowersyjną ustawę zakazującą rozmów o homoseksualizmie w szkołach i mediach na Węgrzech oraz za ogłoszenie „wolnych stref” w Polsce przez ideologia LGBT.

lsc / pi

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja treści całości lub części Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *