Oczekuje się, że zorza polarna będzie widoczna w 17 stanach w czwartek – NBC5 Dallas-Fort Worth

Oczekuje się, że zorza polarna będzie widoczna w 17 stanach w czwartek – NBC5 Dallas-Fort Worth

Oczekuje się, że czwartkowa prognoza burzy słonecznej da obserwatorom nieba w 17 stanach USA szansę dostrzeżenia zorzy polarnej, kolorowego pokazu nieba, który pojawia się, gdy wiatr słoneczny uderza w atmosferę.

Zorza polarna, znana również jako zorza polarna, jest często widziana na Alasce, w Kanadzie i Skandynawii, ale 11-letni cykl słoneczny, który ma osiągnąć szczyt w 2024 r., sprawia, że ​​światła te są widoczne jeszcze dalej na południe. Trzy miesiące temu w Arizonie widoczne były pokazy światła, oznaczające trzecią intensywną burzę geomagnetyczną od rozpoczęcia obecnego cyklu słonecznego w 2019 roku.

Instytut Geofizyczny Uniwersytetu Alaski w Fairbanks przewidział aktywność zórz polarnych w czwartek na Alasce, w stanie Oregon, Waszyngton, Idaho, Montana, Wyoming, Dakota Północna, Dakota Południowa, Minnesota, Wisconsin, Michigan, Nowy Jork, New Hampshire, Vermont, Indiana. , Maine i Maryland.

Aktywność zorzy polarnej została również prognozowana dla Kanady, w tym dla Vancouver.

Oczekuje się, że pokazy świetlne będą widoczne powyżej w Milwaukee, Minneapolis, Helenie, Montanie i niżej na horyzoncie w Salem w stanie Oregon; Boise, Idaho; Cheyenne, Wyoming; Annapolis, Maryland; i Indianapolis, według instytutu.

Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej powiedziało, że ludzie, którzy chcą doświadczyć zorzy polarnej, powinni trzymać się z dala od świateł miejskich, a najlepsze czasy oglądania to między 22:00 a 2:00 czasu lokalnego.

Zorza polarna pojawia się, gdy magnetyczny wiatr słoneczny uderza w pole magnetyczne Ziemi i powoduje świecenie atomów w górnych warstwach atmosfery. Światła pojawiają się nagle i różnią się intensywnością.

Indeks geomagnetyczny znany jako Kp klasyfikuje aktywność zórz polarnych w skali od zera do dziewięciu, gdzie zero oznacza bardzo nieaktywne, a dziewięć jasne i aktywne. Instytut Geofizyki Kp 6 prognozuje czwartkową burzę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *