Od Brexitu do Polexitu: co się dzieje w Polsce i dlaczego wyłączono alarmy UE? | Świat

Przeciwko . Po czterokrotnym odkładaniu decyzji o wyższości prawa europejskiego nad prawem krajowym polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niektóre części traktatów unijnych są niezgodne z jego kartą Magna. W rezultacie jej wewnętrzne prawa są cięższe.

Radykalny konserwatywny premier Mateusz MoravikiKto w marcu poprosił TC o ponowne rozpatrzenie sprawy, . “W Polsce najwyższym prawem prawnym jest Konstytucja i wszystkie obowiązujące w Polsce przepisy europejskie muszą być zgodne z Konstytucją.”.

Czytaj więcej: Media Hiszpania uwalnia się od wszelkich ograniczeń związanych z COVID-19

W odpowiedzi unijny komisarz ds. sprawiedliwości, Didier Reinders, : “Podważa się szereg zasad ustanowionych przez naszą Unię, co uzasadnia działanie Komisji Europejskiej, jako obrońcy traktatów, w tej sprawie.”.

Franco Ducy, internacjonalista i profesor w UBC i PCBPolska tłumaczy naruszenie fundamentalnej polityki UE: “Jej członkowie muszą scedować część swojej suwerenności na organizacje społeczne”.”.

Wyjaśnia, że ​​UE ma dwie opcjeDaj pierwszeństwo prawu socjalnemu przed prawem krajowym“: Za pomocą Przepisy prawne Albo rozkazy. “Po raz pierwszy opublikowana w europejskiej gazecie, po pewnym czasie, prawo. A jeśli istnieje prawo wewnętrzne, które jest przeciwko temu, to drugie nie będzie już używane.”.

ten ZamówieniaI odwrotnie, pozwala państwom na swobodę wyboru własnych reguł wewnętrznych, o ile pomagają im osiągnąć cel wyznaczony przez społeczeństwo.

Będzie niepewność, jeśli zostanie to zakwestionowane. Niepewność pracodawców i pracowników z krajów członkowskich wspólnoty w Polsce jest taka, że ​​przepisy mogą ulec zmianie”.

Mathews Moravici, L. Primer Ministro de Polonia. AP

Jak zareaguje UE? Według Doozy wspominał Traktat Lizboński, Żaden kraj nie może zostać wydalony. Odrzuca też możliwość zawieszenia Polski, ponieważ wymaga to konsensusu, a kraj zyska przychylność innych krajów.

Zemsta bez wątpienia będzie miała charakter ekonomiczny. “To niewiarygodne, że kraj, który tak wiele skorzystał z Unii Europejskiej, teraz to kwestionuje. Najpierw przestaną wysyłać środki”.

W rzeczywistości od wejścia do Unii Europejskiej Polska dorosła”Średnia roczna ponad 4% bez ujemnego roku”. Ponadto, jeśli jest to brane pod uwagę, ““,”Około 60% polskich inwestycji publicznych jest pokrywanych z tych funduszy strukturalnych„Przyszłość UE, jednego z narodów”Związek jest silnie uzależniony od Mana„Wtedy to po prostu dotarło do nas.

Czytaj więcej: Jak epidemia spowodowała największy spadek średniej długości życia w Europie i Stanach Zjednoczonych po II wojnie światowej

Wróg w procesji: nacjonalizm

Jeśli chodzi o Tucson, jeśli UE doświadcza takiej sytuacji, to z własnej winy:Za chciwość, za chęć powiększenia ogólnego rynku bez uwzględniania elementów politycznych”.

Kraje takie jak Polska, Węgry czy Czechy były częścią Wicekrólestwa i weszły do ​​Unii Europejskiej po rozwiązaniu bloku sowieckiego. Błędem UE jest łączenie krajów, które nie mają tej samej ścieżki i mają różne wartości”.

W tym miejscu pojawia się czynnik średnicy: nacjonalizm. Ducy mówi, że w czasach wielkiej nielegalnej imigracji kraje te odmówiły dzielenia się ciężarem. Dobry przykład Wiktor OrbánPremier Węgier od wielu lat zajmuje się budową murów granicznych.

To jest słaby punkt UE, który powtarza się w wielu krajach zachodnich. Wygląda na VOX [el partido ultraderechista] Odpowiednie w National Association of Spain, France lub w Freddie de Italy”.

Tysiące ludzi zgromadziło się w Warszawie, by wesprzeć członkostwo Polski w Unii Europejskiej.  EFE
Tysiące ludzi zgromadziło się w Warszawie, by wesprzeć członkostwo Polski w Unii Europejskiej. EFE

Ten nacjonalizm to euroseptyk: są przeciwni programowi społecznemu. Teraz w Polsce Partia Nacjonalistyczna definiuje UE jako imperium, co jest bardzo niebezpieczne.”.

Przykład „Brexitu”

Ale Księstwo nie zgodziło się o tym mówić „Polexit”, Słowo pochodzące od „Brexit” Oznacza to opuszczenie polskiej społeczności. Twierdzi, że to szybkie narzędzie językowe.

To prawda, że ​​są pewne podobieństwa – “brytyjski polityk Nigel FarageJeden z tych, którzy wypędzili Anglię z obozu, mówił o odzyskaniu utraconej suwerenności”- ale nie są to porównywalne sceny.

Wkład Wielkiej Brytanii do UE był ogromny, a Polska była państwem przyjmującym. Niezadowolony z korzyści płynących z bycia częścią brytyjskiego społeczeństwa, dodał presję migracyjną, rasizm i niezadowolenie z bezrobocia, wskazując na odpowiedzialność UE za kryzys wewnętrzny.”.

Zresztą musimy poczekać i zobaczyć, jak rozwinie się konflikt, bo to bardzo poważna sytuacja. Czas pokaże, jakie będą sankcje i jak zareaguje polski rząd nacjonalistyczny. Jest cała seria elementów, które każą nam sądzić, że kryzys może się pogorszyć”.

W zamian obywatele postanowili protestować na ulicach w obronie członkostwa w UE. Według Demonstracja odbyła się w niedzielę.100 miast i miasteczekPolacy liczyli od 80 000 do 100 000 protestujących w stolicy, Warszawie.

Nie zostaliśmy”, Wiele razy.

Według kryteriów

Projekt Fundacji

Ucz się więcej

Polecany film

Minął rok od ogłoszenia epidemii Govt-19

Możesz być zainteresowany

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *