Od pozostawania poza igrzyskami po potwierdzanie korupcji i oszustw

Od pozostawania poza igrzyskami po potwierdzanie korupcji i oszustw

Powiązane wiadomości

Po raz kolejny mocno uderzył świat boksu. Zaledwie dwa miesiące temu, na początku października, ta szlachetna sztuka uderzania i dryblingu spotkała się z jednym z największych ataków we współczesnej historii. Słowa zepsucie i fałszerstwo nabrzmiały, a on sam nie był w stanie uciec, jak słaba i bezradna ofiara przeciwko największej udręce, na jaką może cierpieć dyscyplina sportowa.

Profesor i ekspert w dziedzinie badań matematycznych Richard McLaren Postawił się na dowództwie zespołu z największą chęcią, aby spróbować zrozumieć, dlaczego szereg okoliczności doprowadziło do przekonania, że ​​na najwyższych szczeblach państwa mogą istnieć poważne przypadki oszustw, a tym samym korupcji. Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorów, znany jako Posiada.

Śledztwo McLarena

Te fałszerstwa były związane z przeszłością Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro Od roku 2016. Ponadto badane problemy miały znaczący wpływ, który trwał w późniejszych sezonach, jak fala uderzeniowa wybuchu. Naprawdę, to, co eksplodowało, to zastój sportu, który był pod lupą sprawiedliwości i sprawności, jak zauważył McLaren, który kontynuował swoje wyniki.

Mecz bokserski podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro

Reuters

Ten brytyjski profesor dał teraz nowy kierunek w swoich badaniach, co oznaczało nowe podciąganie stabilizujące podbródek do boksu. Uważano, że reformy to nie tylko przeszłość, ale analiza sprawy pozwoliła nam odkryć, jak rozwijały się nowe przypadki również w 2021 roku. Otwarcie spowodowało nową tragedię, ponieważ jest to twierdzenie, że zakładom bokserskim daleko do higieny i ubezpieczenie.

McLaren doszedł do wniosku, że w nie mniej ważnych zawodach w tym roku popełniono nielegalne zachowania. Globalizm w kategorii młodzieżowej. Z fabułą podobną do tej przeprowadzonej w Brazylia Pięć lat temu badacz zdecydował, że w Międzynarodowej Federacji Bokserskiej wciąż są osoby, które próbują zdyskredytować boks i są orędownikami polityki działania, która co roku niszczy IBF.

Mistrzostwa Świata Juniorów odbyły się w Kelsey Kilka miesięcy temu oszustwo miało miejsce w niektórych wynikach, które wywołały hańbę i urazę w całym sektorze bokserskim. Richard McClaren, jeden ze stanowych sprawców dopingu Rosja Upadłem, zdałem sobie sprawę, że powtarzają się niepokojące sytuacje.

„Co się wydarzyło w Polska Bardzo wyraźny przykład tego, jak spuścizna byłego dyrektora generalnego, Karim Bouzidi Po nim nastąpiła grupa rosyjskojęzycznych władców i sędziów, którzy próbowali manipulować niektórymi zaklęciami”. Ponadto McLaren bezpośrednio atakuje IBF, upewniając się, że nikt właściwie nie ściga zarzutów o ustawianie meczów, które zostały poczynione.

Michael Conlan podczas ćwierćfinału olimpijskiego.

Michael Conlan podczas ćwierćfinału olimpijskiego.

Piotr Chibura

Reuters

Pojawiają się zielone pędy

Jednak pomimo pojawienia się tego nowego skandalu, który może nie być ostatnim, ekspert ds. programów dopingowych i korupcyjnych zwrócił uwagę, że trend w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Antybiotyków wyraźnie się zmienia i że jest to nowy trend. Świeże powietrze w świecie boksu.

Richard mówi, że pozytywne trendy utrzymują się razem i wskazują, że zielone pędy są w trakcie rozprzestrzeniania się. Zmiany te miały miejsce głównie od czasu przybycia Omar Krimlev Prezydentowi Republiki i jednemu z jego głównych asystentów, przysięgę i Sekretarzowi Generalnemu Istvan Kovacs.

Sam Kremlow chciał pochwalić się swoją administracją: „IBF jest na dobrej drodze, jeśli chodzi o uczciwość sportową, ale wciąż musi zrobić więcej. Będziemy nadal zwracać się do niezależnych ekspertów. Nie zawahamy się prowadzić spraw dyscyplinarnych w co jest wystarczających dowodów. Niektóre już wdrażamy Zalecenia zostały sformułowane przez profesora MacLarena. I bardzo poważnie podchodzimy do tego, aby walka była uczciwa.

Wielkie Niebezpieczeństwo Olimpijskie

Świat amatorskiego boksu, który był obecny na olimpijskiej drodze, otrzymał ten dotkliwy cios po tym, jak w ostatnich godzinach omal nie oddał kolejnego większego tytułu, wykluczając na razie z programu olimpijskiego do mianowania Los Angeles 2028która odbędzie się po Paryżu 2024.

Międzynarodowa Federacja Bokserska jest instytucją odrzuconą i uprzywilejowaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, ponieważ została skażona skandalami korupcyjnymi, które spowodowały powstanie instytucji, którą kieruje. Tomasz Bach Został zmuszony do podjęcia poważnych i drastycznych środków. Jednym z nich jest jego wyjście z programu olimpijskiego.

Omar Krimlev, Prezydent Międzynarodowej Federacji Boksu Amatorów

Omar Krimlev, Prezydent Międzynarodowej Federacji Boksu Amatorów

Posiada

Aby wrócić, będzie warunek nr Realizacja przez AIBA całkowitego oczyszczenia świata boksu. Jeśli nie, MKOl nigdy nie podniósłby swojego weta i ostatecznie zdyskwalifikowałby ich z kolejnych igrzysk olimpijskich. Termin osiągnięcia tego upływa do 2023 r., kiedy to muszą spełnić wymagane standardy przejrzystości.

Aby osiągnąć ten cel i nie musieć ponownie doświadczać manipulacji, AIBA będzie promować tworzenie Boks Integrity Unit nie zależy od Próbować zachować większą kontrolę. Na początku 2019 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorów otrzymało sankcję w postaci zawieszenia jako organu zarządzającego boksem olimpijskim. Z tego powodu to MKOl, poprzez grupę wybranych członków, zorganizował i prowadził turniej olimpijski w Tokio ze względu na jego nieprawidłowości gospodarcze, administracyjne i arbitrażowe. Teraz będą zależeć od zmiany, którą próbują wprowadzić. Omer Krimlev, który zainwestował ogromne sumy w przekształcenie boksu, oraz Istvan Kovacs, który kieruje zmianą przywracającą dobrą reputację tej szlachetnej sztuki.

[Más información: La nueva era de los Juegos Olímpicos de Verano: el surf y skate entran y el boxeo pierde apoyos]

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *