Od zabójcy do „ofiar” wojny

Od zabójcy do „ofiar” wojny

Do startu pozostało coraz mniej dni Mistrzostwa Świata FIFA Katar 2022. Piłka nożna już się zatrzymała na planecie, a 32 drużyny składające się z 831 graczy zaczynają skupiać swoją uwagę na przygotowaniach do wielkiego sportowego wydarzenia sezonu. Jednak będzie kraj, który znajdzie się w nieco szczególnej sytuacji. będzie Rosjaktórych zawody nie zostały całkowicie przerwane na mocy zarządzenia ich rządu.

selekcja, która kieruje Walery Karpin Usunięto ze wszystkich konkursów UEFA i FIFA po tym jak się zaczęło wojna między państwami prezydent Rosji Władimir Putin s Ukraina. Z tego powodu ma zakaz udziału w mistrzostwach świata. Nie dotyczy to jednak graczy spoza Rosji, którzy biorą udział w krajowych rozgrywkach. Przynajmniej nie oficjalnie.

Wielu z nich uciekło na początku wojny w obawie o swoje bezpieczeństwo fizyczne i to, co może się stać z ich rodzinami. Ale także przed martwieniem się o jego kondycję sportową. Ryzyko pozostania blizną na całe życie z powodu przynależności do rosyjskich drużyn było bardzo wysokie. Tak było w przypadku większości brazylijskich graczy, którzy byli aktywni w Lidze Radzieckiej, i jest to regularne schronienie dla wielu z tych graczy w ostatnich latach. To samo dzieje się na Ukrainie, gdzie kiedyś była duża kolonia graczy z kraju ’kanarinhaKiedy wybuchła wojna, postanowili się spakować.

[La guía del Mundial de Qatar 2022: los 831 futbolistas y las 32 selecciones]

Jednak inni, a kilku z nich tak, zdecydowało się pozostać, podejmując osobiste i sportowe ryzyko. Rosyjska Premier League została zawieszona w ostatnią niedzielę, jak to zwykle bywa każdej zimy, z powodu piekielnych warunków pogodowych, na które cierpi kraj o tej porze roku. Nie zostanie wznowiony przez kolejne cztery miesiące. Ale piłka nożna wciąż żyje dzięki pucharowi, który potrwa do końca tego miesiąca i tym samym zbiegnie się przez kilka dni z mistrzostwami świata.

W tym pucharze znajdzie się szereg zawodników, którzy w normalnych warunkach zagraliby w turnieju reprezentacji. Ale nieobecność jedynych rosyjskich piłkarzy Premier League, którzy podróżowali ze swoimi reprezentacjami narodowymi, zostanie również odnotowana w Katarze. Jesteśmy Diane Lovren s Mumi Ngamaleu.

Dejan Lovren podczas meczu z Zenitem

Prasa europejska

Samotnie w obliczu niebezpieczeństwa

Dejan Lovren i Momi Ngamaleu robią wiadomości w Rosji, ponieważ są jedynymi zawodnikami z Ligi Narodowej, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Świata w Katarze 2022, mimo że nadal mają ważne kontrakty z drużynami radzieckimi. Lovren, członek punkt kulminacyjnybędzie towarzyszem Łukasz Modrić w Chorwacja. Ze swojej strony Ngamaleu gra w szeregach Dynamo Moskwa będę reprezentować Kamerun.

Marsz obu graczy łączy teraz ta szczególna okoliczność, że są oni jedynymi przedstawicielami turnieju naznaczonego historyczną okolicznością. Jednak ich drogi ukształtowały się zupełnie inaczej. Lovren przyszedł do siebie Petersburg W 2020 roku po byciu częścią giganta as Liverpool przez sześć sezonów.

[Así son los ocho estadios del Mundial de Qatar 2022: del Internacional Jalifa al de Lusail, sede de la final]

Krążyło wiele plotek o możliwym odejściu weterana po wybuchu wojny, ale ostatecznie zdecydował się pozostać w Zenicie, bo to klub, który bardzo mu się podobał. Teraz jedzie na mistrzostwa świata walczyć o pozycję z takimi zawodnikami jak m.in Gwardioli Połóż go, połóż go s Arlik Wiedząc, że jego rola jest prawdopodobnie drugorzędna i ważniejsza w szatni niż na boisku.

Drugi przypadek dotyczy Kameruńczyka Momi Ngamaleu, który w wieku 28 lat przeżywa najlepszy moment w swojej karierze. Jest istotną częścią zespołu. Pieśń Rigoberta Jak pokazano podczas ostatniego sporu Puchar Afryki Kiedy brał udział w sześciu z siedmiu meczów rozegranych przez jego drużynę. Ngamaleu od pięciu lat gra w reprezentacji szwajcarskikonkretnie w Mali chłopcy. Jednak to właśnie na tym letnim targu zdecydował się rozpocząć nową i złożoną przygodę. Podpisał kontrakt z Dynamem Moskwa w środku wojny, a teraz kończy mu się mundial.

Jego adaptacja do nowego otoczenia przebiegła bardzo pozytywnie i nabiera coraz większego znaczenia w planach rosyjskiej drużyny. Teraz będzie musiał zrezygnować z dyscypliny Dynama, by zagrać na mundialu w Katarze jako zawodnik Rzadki Avis Piłka nożna poprzez przynależność do ligi na wpół zakazanej. Ich przypadki stoją w jaskrawym kontraście z tymi piłkarzy, którzy nie będą mogli pojechać na mundial, głównie dlatego, że ich drużyny zrobiły spin-off przynależności do turnieju splamionego krwią wojny.

Mumi Ngamaleu podczas meczu z Dynamem Moskwa

Mumi Ngamaleu podczas meczu z Dynamem Moskwa

„ofiary” wojny

Jest wielu zawodników, którzy mogli wziąć udział w mistrzostwach świata, które rozpoczną się za kilka dni w Katarze, ale z różnych powodów pozostaną w domu. Jednak prawie wszystkie z nich wyróżniają się przynależnością do kraju, który nie jest obecnie szanowany ani w Europie, ani na świecie.

Bez wątpienia najbardziej uderzającą historią jest bohaterstwo Wiadomość Rebusa, 33-letni polski piłkarz. Był międzynarodowym wyborem dla obu Eurocups na rok 2012 i 2020, a także grał Mundial w Rosji Od roku 2018. Teraz liczyłem na to, że zabiorę się za plany Czesław MichniewiczJednak został zdyskwalifikowany z powodów bardziej politycznych niż sportowych.

Polski piłkarz sięgnął po mistrzostwo Rosji dekadę temu, kiedy podpisał kontrakt Terek Grozny. Przebywał tam przez pięć lat, zanim ruszył dalej Lokomotywa Moskwa Z rokiem skali w Igrzyska Olimpijskie w Lyonie. Tego lata wydawało się, że podejmie decyzję o odejściu z mistrzostw ZSRR ze względu na trudną sytuację w kraju. O to poprosił go jego związek, tak jak jego koledzy z drużyny Grzegorza Krychowiaka s Sebastiana Szymańskiego.

[Cuánto dinero ingresará el país campeón del Mundial de Qatar 2022]

Zerwali z nimi kontrakty Krasnodar i Dynamo Moskwa. Grozny zrobił to samo i odszedł do Lokomotiwu. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich zrobił to, aby podpisać kontrakt ze Spartakiem. Ten gest wcale nie spodobał się jego związkowi, który zdecydował się go rozdzielić w miesiącu czerwcu. Chociaż miał nadzieję, że jego trener będzie w nim pośredniczył, w końcu został sam na ziemi niczyjej.

Podkreślił, że powodem nieopuszczania Rosji jest dobro rodziny, ponieważ jest żonaty z obywatelką Rosji i ma dwójkę dzieci. Argument ten nie przekonał jego związku i od tego czasu został uznany za zdrajcę Polska Jest bezpośrednim sojusznikiem Ukrainy w walce z putinowską Rosją.

Dwa bardzo podobne stany to ci, którzy żyją Malcolmabyły zawodnik w Barcelonas Cludenho, z których oba są własnością Zenit. Byli świadkami walki między ich klubem a CBF. Obaj zostali wezwani wcześniej kukurydza W ostatnich meczach eliminacyjnych do mundialu Zenit zakazał im podróżowania, twierdząc, że chcą uchronić ich przed ewentualną infekcją przez COVID-19. Decyzja, która nigdy nie została zrozumiana ani zaakceptowana w Brazylii, ponieważ uważali ją za jedynie wymówkę.

Ta napięta sytuacja pomiędzy cbf Reprezentacja Rosji podwoiła się po wybuchu wojny z Ukrainą, a federacja zdecydowała się zerwać umowę ze wszystkim, co dotyczy klubu i, jeśli to możliwe, z rosyjską piłką nożną. Z tego powodu zamknął drzwi dwóm zawodnikom, którzy najprawdopodobniej znaleźli się na ostatecznej liście ’kanarinha„.

[Las selecciones se 'rebelan’ antes del Mundial: los gestos pro LGTBI que dejan en entredicho a Qatar]

Do konfliktu doszło przy stole analitycznym FIFA, która nałożyła karę na obu zawodników. Ale napięcie osiągnęło punkt nie do zniesienia, gdy Zenit stwierdził, że w związku z tym, że żaden z nich już nigdy nie zostanie powołany przez brazylijską drużynę, myślą o uzyskaniu rosyjskiego obywatelstwa.

Malcom podczas meczu z Zenitem

Malcom podczas meczu z Zenitem

Prasa europejska

Wśród wielu graczy ligi rosyjskiej, którzy zostaną wykluczeni z mundialu i odsunięci na bok przez swoje federacje i reprezentacje narodowe, jest ciekawy przypadek. Quincy obiecujegracz z przeszłością liga Po krótkim pobycie w Sewilla.

napastnik Holandia 30-latek strzela bramki i może być punktem odniesienia dla zespołu Louisa van Gaala. Od roku nie gra jednak w reprezentacji, a w lipcu 2020 roku został oskarżony o usiłowanie zabójstwa za rzekome zadźganie kuzyna. Sprawa nie została rozstrzygnięta przed mundialem i napastnik pozostał na liście. W tym czasie był członkiem szeregów ajax I został przeniesiony do Moskiewski Spartak Aby uniknąć skandalu.

W tym sezonie jest najlepszym strzelcem ligi z 14 golami, ale mimo to Van Gaal dotrzymał obietnicy: nie powoływać piłkarzy z problemami prawnymi z obawy, że wpłynie to na koncentrację zespołu w Katarze. Gracz zostaje oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci, choć nadal obowiązuje zasada domniemania niewinności. Oczywiście groziły mu do czterech lat więzienia, a przy okazji stracił ostatnią szansę na grę w mundialu. Sytuacja, w której znajduje się on i wielu innych międzynarodowych graczy aktywnych w lidze rosyjskiej.

Wojna Rosji i Ukrainy

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *