Odkryj supermasywną czarną dziurę 30 miliardów razy masywniejszą od Słońca

Odkryj supermasywną czarną dziurę 30 miliardów razy masywniejszą od Słońca

Odkryto nową supermasywną czarną dziurę, a my nawet nie próbujemy zawracać sobie głowy jej rozmiarem.

Masywne ciało, które zaobserwowano po raz pierwszy, jest 30 miliardów razy masywniejsze od Słońca i znajduje się setki milionów lat świetlnych stąd.

I nie martw się, jeśli ta skala jest niemożliwa do wyobrażenia — nawet naukowcy kierujący projektem nie są w stanie jej w pełni uchwycić.

„Nawet jako astronom trudno mi zrozumieć, jak masywna jest ta rzecz” – powiedział James Nightingale dla BBC Radio Newcastle.

Subskrypcja Do naszego nowego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu od Indy100

Nightingale jest autorem badań z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Durham i jest częścią zespołu, który dokonał odkrycia. Wyniki publikowane są w czasopismo Miesięczne zawiadomienia Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego.

Następnie powiedział w komunikacie prasowym, że eksperci uważają, że czarne dziury nie mogą urosnąć znacznie większe niż nowo odkryty obiekt, co oznacza, że ​​​​może on pozostać jednym z największych, jakie kiedykolwiek odkryto.

iStock

„Ta konkretna czarna dziura, o masie około 30 miliardów mas naszego Słońca, jest jedną z największych, jakie kiedykolwiek odkryto i znajduje się na górnej granicy tego, jak masywne mogą być teoretycznie czarne dziury, więc jest to bardzo ekscytujące odkrycie” – powiedział Nightingale w oświadczeniu . komunikat prasowy.

Pełny zasięg czarnej dziury był widoczny po zbadaniu zjawiska soczewkowania grawitacyjnego. W przypadku pełnych galaktyk i masywnych obiektów, takich jak ten, mają one tak silną grawitację, że są w stanie zakrzywiać światło.

W ten sposób światło z galaktyk ukrytych za innymi galaktykami staje się bardziej widoczne ze względu na sposób, w jaki istoty zbliżają się do światła w bliskiej odległości od Ziemi.

„Większość największych znanych nam czarnych dziur znajduje się w stanie aktywnym, w którym materia przyciągana w pobliżu czarnej dziury nagrzewa się i uwalnia energię w postaci światła, promieniowania rentgenowskiego i innego promieniowania” – dodał Nightingale.

Jednak soczewkowanie grawitacyjne umożliwia badanie nieaktywnych czarnych dziur, co obecnie nie jest możliwe w odległych galaktykach.To podejście może pozwolić nam wykryć znacznie więcej czarnych dziur poza naszym lokalnym wszechświatem i ujawnić, w jaki sposób te egzotyczne obiekty ewoluowały w czasie kosmicznym. ”.

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania u góry strony, aby pomóc podnieść ten artykuł w rankingach indy100.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *