Chociaż do premiery pozostało jeszcze kilka lat Obserwatorium Światów Mieszkalnych (HWO), koncepcyjny teleskop kosmiczny NASA, który będzie wyszukiwał nadające się do zamieszkania planety w innych gwiazdach, a niektórzy badacze poświęcili już swoje wysiłki rozwojowi tych badań.
W tym sensie badanie przeprowadzone przez doktorantkę na Uniwersytecie w Berkeley (Kalifornia, USA) zatytułowane: Torowanie drogi do poszukiwań życia dzięki Obserwatorium Habitable Worlds: Charakterystyka 164 obiecujących obiektów badań planetarnychzostało określone 164 planety noszą „obiecujące” oznaki życia organicznego
32-stronicowy artykuł jest dostępny w repozytorium arXiv i został przesłany do publikacji Amerykańskiemu Towarzystwu Astronomicznemu. Wyjaśniają, że planety te są interesujące przede wszystkim dlatego, że są Optymalne warunki do obserwacji ze względu na swoją jasność.
the metodologia Prace zespołu obejmowały ponad 1700 indywidualnych pomiarów obfitości 14 pierwiastków chemicznych, ponad 900 pomiarów fotometrycznych, obliczenia szybkości rozbłysków słonecznych dla 44 gwiazd, pomiary fluktuacji światła 78 gwiazd i detekcje rentgenowskie 41 gwiazd.
Chociaż całkowita liczba analiz jest ograniczona brakiem pełnych danych dla niektórych gwiazd, autorzy zwracają uwagę, że takie aspekty, jak nadmierna aktywność rozbłysków plazmowych lub promieniowanie rentgenowskie emitowane przez gwiazdę To skomplikuje możliwość życia.
Zespół, który podkreśla znaczenie dokonywania tego typu pomiarów, podkreśla, że „ta praca jest pierwszą z serii wstępnych artykułów naukowych, które pojawią się w ramach programu Astrophysical Decadal Survey Program NASA”.
Planuje się, że HWO będzie w stanie bezpośrednio obserwować planety w zakresie fal optycznych, podczerwonych i ultrafioletowych oraz wykonywać spektroskopię światła w celu wykrycia ewentualnych oznak życia organicznego w atmosferach badanych przez siebie światów.
„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji.”