Odkryli, że według nowego badania pochodzenie życia na Ziemi jest zgodne z pochodzeniem na Marsie

Nowe badanie rzuca światło na lata i lata początków badań nad życiem, pokazując, że długie cząsteczki RNA, o długości od 100 do 200 nukleotydów, tworzą się, gdy trifosforany nukleozydów nie robią nic poza przenikaniem szkła bazaltowego.

Szkło bazaltowe było wtedy wszędzie na ZiemiKomentował to Stephen Mojzsis, naukowiec zajmujący się Ziemią, który był zaangażowany w badania.

„w trakcie Kilkaset milionów lat po uformowaniu się Księżyca, powtarzające się uderzenia, wraz z ulewnymi wulkanami na młodej planecie, utworzyły stopioną bazaltową lawę.Źródło szkła bazaltowego. Efekty spowodowały również odparowanie wody, tworząc suchy ląd, zapewniając warstwy wodonośne, w których może tworzyć się RNA.„, dokładny.

Wygenerował również takie same efekty jak nikiel, który zespół wykazał, że dostarcza trifosforan nukleozydu z nukleozydów i aktywowanych fosforanów, które są również obecne w szkle lawowym. Boran (jak w boraksie), również z bazaltu, kontroluje tworzenie tych trifosforanów.

Te same efekty, które utworzyły szkło, również przejściowo redukowały atmosferę dzięki metalicznym rdzeniom z żelaza i niklu.do. Zasady RNA, które są sekwencjonowane przechowywanie informacji genetycznychPowstaje w takiej atmosferze. Zespół wcześniej wykazał, że nukleozydy powstają w prostej reakcji między fosforanem rybozy a zasadami RNA.

Te same skały rozwiązują inne sprzeczności, tworząc RNA na ścieżce od prostych cząsteczek organicznych do pierwszego RNA. „Na przykład boran stymuluje tworzenie rybozy, „R” w RNA” – dodał Benner. „Ta ścieżka zaczyna się od prostych węglowodanów, które „nie mogły” powstać w atmosferze na wczesnej Ziemi. Są one stabilizowane przez dwutlenek węgla. Siarka wulkaniczna następnie pada na powierzchnię, tworząc organiczne osady mineralne.

obraz.png

Więc potwierdź to Ta praca kończy ścieżkę, która prowadzi do powstania RNA z małych organicznych cząsteczek prawie występujących na Ziemi prymitywny. Jeden model geologiczny składa się z jednej cząsteczki węgla i dwóch cząsteczek, aby uzyskać cząsteczki RNA wystarczająco długie, aby wspierać ewolucję Darwina.

Ostrzegali, że „ważne problemy pozostają”. „Nadal nie wiemy, w jaki sposób wszystkie elementy budulcowe RNA uzyskały ten sam ogólny kształt, związek znany jako homochiralność.Również wiązania między nukleotydami mogą być zmienne w materiale kompozytowym bazaltowo-szklanym, a znaczenie tego nie jest znane.

Mars jest bardzo istotny dla tego ogłoszenia, ponieważ te same minerały, okulary i wpływy były również obecne na Marsie w tej starożytnej epoce. jednakże, Mars nie cierpiał z powodu dryfu kontynentów i tektoniki płyt, które zakopały większość ziemskich skał. Od ponad 4000 milionów lat. Dlatego skały w tej chwili pozostają aktualne na powierzchni Marsa. Ostatnie misje na Marsa znalazły wszystkie niezbędne skały, w tym borany.

Jeśli życie na Ziemi powstało tą prostą ścieżką, prawdopodobnie powstało również na Marsie.„To sprawia, że ​​poszukiwanie życia na Marsie tak szybko, jak to możliwe, jest jeszcze ważniejsze” – podsumowali.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.