Odkryto wariant Omicron w ściekach w Altamonte Springs

Odkryto wariant Omicron w ściekach w Altamonte Springs

Chociaż nie ma jeszcze potwierdzonych przypadków w szpitalach, wariant Omicron znajduje się w centralnej Florydzie. Menedżer miasta Altamonte Springs, Frank Martz, ogłosił w sobotę, że wariant został odkryty w miejskich ściekach po pobraniu próbki w czwartek, a dyrektor medyczny hrabstwa Seminole Todd Hesty powiedział, że projekt oczyszczania ścieków w Altamonte Springs również testuje próbki z pewnego hrabstwa Orange. „Więc nie wiemy, skąd to się wzięło” – powiedziała Hesty. „Kończy się to w ściekach, nawet jeśli mamy pacjentów, którzy mają bardzo łagodne objawy i nawet nie wiedzą, że je mają”. Miasto testuje wirusa od kwietnia 2020 r. Husty powiedział, że jest to sposób na przewidzenie, co się wydarzy. „Wydaje się, że jest to łagodniejsza forma COVID, co moim zdaniem jest dobrą wiadomością, ale złą wiadomością jest to, że zacznie się rozprzestrzeniać” – powiedział Hesty. Wartość badania ścieków to przygotowanie. Menedżer miasta Altamonte Springs powiedział, że zespół może wykryć mutacje i warianty wirusa czasami nawet tydzień przed wystąpieniem objawów lub pozytywnym wynikiem testu u zarażonych osób. „Myślę, że czuliśmy się dobrze z powodu tego, że nie mamy już pandemii w Centralnej Florydzie” – powiedział Hasty. „Oznacza to, że nadal rozprzestrzeniamy tego cholernego wirusa COVID i ponownie zmutuje. Następnym razem może to nie być zbyt miłe”.

Chociaż nie ma jeszcze potwierdzonych przypadków w szpitalach, wariant Omicron znajduje się w centralnej Florydzie. Frank Martz, zarządca miasta Altamonte Springs, ogłosił w sobotę, że alternatywę odkryto w miejskich ściekach Po pobraniu próbki w czwartek.

Dyrektor medyczny hrabstwa Seminole, Todd Hesty, powiedział, że projekt oczyszczania ścieków w Altamonte Springs testuje również próbki z niektórych hrabstw Orange.

„Więc nie wiemy, gdzie to jest [variant] „Wylądował w ściekach, nawet jeśli mamy pacjentów, którzy mają bardzo łagodne objawy i nawet nie wiedzą, że je mają” – powiedział Hesty.

Miasto testuje wirusa od kwietnia 2020 r. Husty powiedział, że jest to sposób na przewidzenie, co nadchodzi.

„[Omicron] „Wydaje się, że jest to łagodniejsza forma COVID, co moim zdaniem jest dobrą wiadomością, ale złą wiadomością jest to, że zacznie się rozprzestrzeniać” – powiedział Hesty.

Wartość badania ścieków to przygotowanie. Menedżer miasta Altamonte Springs powiedział, że zespół może wykryć mutacje i warianty wirusa czasami nawet tydzień przed wystąpieniem objawów lub pozytywnym wynikiem testu u zarażonych osób.

„Myślę, że czuliśmy się dobrze z powodu tego, że nie mamy już pandemii w Centralnej Florydzie” – powiedział Hasty. „Oznacza to, że nadal rozprzestrzeniamy tego cholernego wirusa COVID i ponownie zmutuje. Następnym razem może to nie być zbyt miłe”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *