Ogłoszono inicjatywę mającą na celu powstrzymanie kradzieży samochodów w hrabstwie Cook – NBC Chicago

Ogłoszono inicjatywę mającą na celu powstrzymanie kradzieży samochodów w hrabstwie Cook – NBC Chicago

Po kilku niedawnych bezczelnych kradzieżach samochodów w Chicago, w tym nagraniu wideo, które miało miejsce w biały dzień na Dan Ryan Highway, biuro szeryfa hrabstwa Cook ma ogłosić w czwartek „inicjatywę przeciw kradzieży samochodów”. kradzież samochodu „.

Według biura szeryfa listopad jest historycznie miesiącem największej liczby kradzieży samochodów w mieście. Na początku tego roku Chicago-Sun Times poinformował, że w okresie od stycznia do kwietnia 2022 r. było już ponad 500 zgłoszeń kradzieży samochodów.

Tylko w 2021 r., jak potwierdziło biuro szeryfa, Chicago doświadczyło prawie 2098 porwań samochodów. Według doniesień to ponad dwa razy więcej niż łącznie w Nowym Jorku i Los Angeles.

Jedna z ostatnich kradzieży samochodów w Chicago miała miejsce w zeszłym tygodniu na autostradzie Dan Ryan Highway, która została nagrana na wideo przez innego kierowcę w drodze do domu z pracy.

Świadek, ślusarz Juliet, powiedział, że wracał do domu z pracy w piątek rano, kiedy zauważył wypadek na południowych pasach autostrady i zobaczył pasażerów wyskakujących z jednego z pojazdów.

Mężczyzna, który nagrywał wypadek na swoim telefonie, powiedział, że początkowo myślał, że ludzie, którzy wyszli z samochodu, mogli zostać ranni lub sprawdzali inny samochód. Ale gdy scena się rozwijała, zdał sobie sprawę, że tak nie było.

Nagranie ze świadka, z którym rozmawiała nasza siostra na NBC 5, ale proszono o zachowanie anonimowości, pokazuje mężczyznę w czarnym mundurze, z czarną maską i czymś, co wyglądało na broń w pasie. Według świadka, mężczyzna szedł z boku na bok wzdłuż pasów autostrady. W końcu mężczyzna poprosił świadka o podwiezienie i zaoferował mu pieniądze.

Według świadka, mężczyzna próbował ukraść przejeżdżające samochody i ostatecznie uciekł czerwonym pickupem, który zatrzymał się z powodu zbliżającej się kolizji.

Policja stanu Illinois poinformowała, że ​​kilka godzin później znaleziono porzuconą furgonetkę, a pojazd, który brał udział w początkowym wypadku, został skradziony.

Nikt nie został aresztowany i nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Podczas gdy incydent nagrany na wideo niemal stał się wirusowy, jest to tylko jedna z serii kradzieży samochodów w całym mieście.

Według danych przeanalizowanych przez NBC 5 Investigates, od 1 stycznia do 24 lipca 2022 r. Chicago doświadczyło 942 porwań pojazdów, średnio ponad cztery porwania dziennie.

Według danych miejskich tylko 57 z tych spraw zakończyło się aresztowaniem.

Według biura szeryfa hrabstwa Cook, czwartkowe ogłoszenie o przeciwdziałaniu kradzieży jest częścią inicjatywy zapoczątkowanej w 2021 r., mającej na celu zachęcenie producentów samochodów i właścicieli samochodów do umieszczania naklejek na swoich samochodach, co ma na celu odstraszenie złodziei i pomoc organom ścigania w łatwym śledzeniu pojazd. W przypadku kradzieży.

Biuro burmistrza twierdzi, że zaktualizowany wysiłek pomoże uprościć proces składania wniosków o otrzymanie plakatu.

Zgodnie z komunikatem prasowym biura szeryfa ogłoszenie zaplanowano na 10 rano w czwartek. Telemundo Chicago będzie transmitować reklamę na żywo i odtworzy się w powyższym filmie, gdy się rozpocznie.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *