Oklahoma City Ballet pomaga seniorom i pacjentom z chorobą Parkinsona w bezpłatnych zajęciach tanecznych

Oklahoma City Ballet pomaga seniorom i pacjentom z chorobą Parkinsona w bezpłatnych zajęciach tanecznych

„Złote łabędzie” i „Taniec dla choroby Parkinsona” cieszą się od lat popularnością.

Chociaż Oklahoma City Ballet słynie z olśniewających występów artystów z całego świata, zapewnia także ujście dla seniorów, którzy chcą dodać sobie trochę energii do kroku lub pomóc w utrzymaniu zdrowia.

W 2016 roku balet uruchomił program Złote Łabędzie, oferując bezpłatne lekcje baletu seniorom miasta. Rok później balet wprowadził „Dance for Parkinson's”, w ramach którego prowadzone są zajęcia dla osób, u których zdiagnozowano chorobę Parkinsona, jak twierdzi dyrektor wykonawcza baletu, Jo Lynn Jones.

Jones powiedziała „GMA3”, że korzyści zdrowotne wynikające z zajęć tanecznych są znaczące, a nauczyciele dostosowali zajęcia do potrzeb uczniów, aby mogli wygodnie cieszyć się ćwiczeniami. Na przykład zajęcia „Taniec dla choroby Parkinsona” polegają na tym, że uczniowie wykonują swoje ruchy razem, siedząc na krześle.

„Przede wszystkim czują się komfortowo, ponieważ pomaga im to w kontaktach towarzyskich” – powiedziała. „Są tutaj z przyjaciółmi i ludźmi, których znają, i ćwiczą”.

Ci, którzy wzięli udział w programach, stwierdzili, że podoba im się nowo odkryta społeczność taneczna.

Nancy Prowler wzięła udział w programie „Złote Łabędzie” w 2017 roku, po ukończeniu osiemdziesięciu lat, ponieważ stwierdziła, że ​​chce „zrobić dla swojego umysłu coś innego”.

„Ale na poziomie osobistym pomogło mi to zwiększyć siłę, równowagę i koncentrację” – powiedziała.

Robin Martin, kolejna uczestniczka, powiedziała GMA3, że tańczyła już, gdy była młodsza, ale musiała to przełożyć ze względu na kontuzję kolana. Mówiła, że ​​program dał jej drugą szansę na powrót do artystycznej miłości.

„Myślę, że najlepszą rzeczą w tych zajęciach jest to, że nie ma znaczenia, czy tańczyłeś wcześniej, czy nigdy nie tańczyłeś. Zajęcia zostały zaprojektowane tak, aby zadbać o wszystkich” – powiedział Martin.

Osoby, które uczestniczyły w programie Dance for Parkinson's, powiedziały GMA3, że tańcząc odczuwają ogromną różnicę w stanie zdrowia.

Randy Keller powiedział, że czuje się lepiej za każdym razem, gdy wychodzi z zajęć.

„W 2019 roku zdiagnozowano u mnie chorobę Parkinsona i nauczyłem się, że najlepszym sposobem leczenia choroby Parkinsona jest uczestnictwo w wielu zajęciach” – powiedział.

Zespół baletowy oferuje oba programy w całym mieście i zaprasza innych zainteresowanych dołączeniem do nich, powiedział Jones.

„Naszą misją i podstawowymi wartościami jest społeczność, która leży u podstaw wszystkiego, co robimy” – powiedziała.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *