Określenie ścieżki i pochodzenia asteroidy po raz pierwszy – Prensa Latina

Kula, która zawierała 30 energii z bomby atomowej, która wybuchła w Hiroszimie w 1945 roku, pojawiła się jako kula ognia nad niebem Botswany w czerwcu 2018 roku.

Według opublikowanych badań, podróż ciała rozpoczęła się 22 miliony lat temu, a zanim przebiła 27 kilometrów nad powierzchnią Ziemi na pustyni Kalahari, miała prawie dwa metry średnicy, ważyła 12 funtów i podróżowała z prędkością ponad 37 mil na godzinę. .

Kiedy doszło do zdarzenia, specjaliści byli w stanie zlokalizować około 23 fragmentów rozbitych skał lub meteorytów do dalszej analizy.

Jeśli chodzi o miejsce jego pochodzenia, badacze podejrzewają, że jest to fragment Westy, drugiego co do wielkości ciała niebieskiego w Układzie Słonecznym, znajdującego się w wewnętrznej części pasa planetarnego między Marsem a Jowiszem i że przeniósł się stamtąd na Ziemię. .

Analiza wykazała, że ​​skała była kiedyś zakopana pod powierzchnią Westy, co pomogło ustalić datę jej powstania około 4,2 miliarda lat temu.

Współautor badania, Eric Christensen, który został pobity w Botswanie, powiedział: „Popręgi o powierzchni jednego kwadratu nie stanowią dla nas zagrożenia, ale wzmacniają naszą zdolność odkrywania podejścia innych”.

Ten ostatni został po raz pierwszy odkryty przez naukowców z Catalina Sky Survey na Uniwersytecie Arizony, a osiem godzin później pojawił się z błyskiem nad afrykańskim krajem.

Wspomniane badanie jest częścią programu obrony planetarnej amerykańskiego National Aeronautics and Space Administration, który jest zainteresowany badaniem wszelkich zjawisk tego rodzaju zbliżających się do planety Ziemi.

Eksperci doszli do wniosku, że każde odkrycie w tym kierunku przyczynia się do budowania historii Układu Słonecznego, która nie została jeszcze zbadana.

jf / ghp / alb

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *