Olivia Lenser wygrywa rundę kwalifikacyjną z Laurą Koralnik

Olivia LancerPolacy spełnili oczekiwania wygranej w eliminacjach turnieju w Grodzisk Mazowiecki za pomocą 6- 6-2 a Laura KoralnikPolska tenisistka po tym wyniku zostanie zwycięzcą kolejnej rundy turnieju Grodzisk Mazowiecki.

w mistrzostwach Grodzisk Mazowiecki (ITF Polska 01AIstnieje wstępna faza kwalifikacji, w której najniżej sklasyfikowani tenisiści muszą uzyskać jak największą liczbę punktów, aby móc wziąć udział w Oficjalnym Turnieju. W szczególności bierze w nim udział 66 tenisistów. Dodatkowo odbędzie się on między 31 lipca a 7 sierpnia na odkrytym korcie twardym.

Sto lat sportu

Tenis to niewątpliwie sport klasyczny. Co roku uwagę świata przyciągają cztery turnieje (tzw. „duże turnieje”): sezon zaczyna się od Australian Openaby kontynuować błotnistą ścieżkę Roland Garrosa następnie jedzie z uroczystością do Londynu Wimbledon Kończy się w Stanach Zjednoczonych na My otwarci.

Przez pozostałą część roku gracze kontynuują grę na całym świecie, aby ukończyć sezony na różnych powierzchniach: Trasa twarda lub szybka, błoto Również ziele.

Tenis urodził się w Europa Pod koniec XVIII wieku i od 1926 roku stał się sport zawodowy Data otwarcia trasy. Był szczególnie popularny wśród klas wyższych w krajach anglojęzycznych, ale dzisiaj sport międzynarodowy. Jest podzielony na dwie klasyZawody mężczyzn (ATP) i kobiet (WTA).

ATP

The ATP (The Association of Tennis Professionals) to profesjonalne stowarzyszenie tenisowe zrzeszające graczy z całego świata w kategorii mężczyzn.

ATP Tour świętuje kilka turniejów w ciągu roku: Mistrzowie ATP 1000 (Jeśli gracz wygra turniej, otrzyma 1000 punktów do dodania do swojej rangi ATP), ATP 500 i ATP 250. Poniżej tych turniejów, na dolnym stopniu będziemy mieli ATP Challenger Tour, gdzie przyszłe gwiazdy światowego tenisa walka. Oprócz tego zajmuje się także głównymi turniejami.

Walka o bycie najlepszym w historii wciąż czai się w kategorii mężczyzn. hiszpański Rafael Nadal, Serbski Novak Djokovic i szwajcarskie Roger Federer Rywalizują, aby poprawić wszystkie rekordy i zebrać jak najwięcej Wielkich Szlemów. Trzech graczy jest często określanych jako „Wielka Trójkaprzeciwko nowym pokoleniom lub „następnemu pokoleniu”.

Potencjalne tenisowe gwiazdy przyszłości wkroczyły z mocą na światową arenę tenisową, jak w przypadku Greków Stefanos Tsitsipasz włoskiego Matteo BerrettiniegoNiemiecki Aleksander Zwieriew czy Rosjanie Miedwiediew s Rublow.

Novak Djokovic posiada obecnie rekord Tygodnie na pierwszym miejscu W rankingu ATP tuż za nim podążał Roger Federer, legendarny amerykański gracz Pete Sampras, Evan Lendl i Jimmy Connors.

Związek Tenisowy Kobiet

The Związek Tenisowy Kobiet (Kobiecy Związek Tenisowy) został założony w 1973 roku przez słynną byłą tenisistkę Billie Jean King. Kalifornia zdobyła 39 tytułów Grand Slam podczas swojej aktywnej kariery i jest ikoną w świecie tenisa.

Obecnie w kategorii kobiet jest wiele tenisistek, które walczą o utrzymanie się w czołówce światowej tenisowej elity i prześcignięcie Stephanie Graf czy Sereny Williams. Gracze, którzy kochają Polaków Iga twoje usta (Mistrz Roland Garros w 2021 r.) Grek Maria Sakr Również Paula Badusa (Pierwszy hiszpański zwycięzca w Indian Wells) walczy o utrzymanie się w pierwszej dziesiątce rankingu WTA.

W 2022 australijska tenisistka Asli Parti Zapowiedział ostateczną emeryturę z tenisa i pozostawił po sobie imponującą karierę z kilkoma ważnymi turniejami za sobą. Teraz kolej na innych graczy, aby wziąć świadka i zostać numerem jeden.

Czytaj:

Więcej wiadomości

Uwaga i źródło obrazu: Powieść

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *