Omicron Surge przeszkadza rodzicom dzieci, które są zbyt małe na zastrzyk

Omicron Surge przeszkadza rodzicom dzieci, które są zbyt małe na zastrzyk

Popołudnie z Grammy. przyjęcia urodzinowe. Spotkaj się z innymi małymi dziećmi w parku. Rodzice dzieci zbyt małych na szczepienie stają przed trudnymi wyborami, ponieważ wzrost liczby przypadków COVID-19 wspieranych przez firmę Omicron sprawia, że ​​każde spotkanie wydaje się niepewne.

Dla Erin Connolly, właścicielki firmy z Maine, najbardziej bolesna decyzja dotyczy Madeleine, jej 3-letniej córki i matki Connolly, która opiekuje się dziewczynką raz w tygodniu, kiedy nie była w przedszkolu.

To cenny czas na robienie ciasteczek, chodzenie do biblioteki lub po prostu spędzanie czasu. Ale żwawa mała dziewczynka opiera się założeniu maski, a ponieważ bardzo zaraźliwy typ rozprzestrzenia się w gniewnym tempie, Connolly mówi, że zastanawia się, jak długo to może potrwać i „i kiedy czujesz się niebezpiecznie”.

Connolly z West Bath powiedziała, że ​​nie martwi się o Madeleine i jej 6-letniego syna zarażeniem wirusem tak bardzo, jak o wpływ choroby i separacji na dziadków. Ale martwi się też, że jej zaszczepieni rodzice będą mieli penetrację.

Chociaż eksperci ds. zdrowia twierdzą, że omicron wydaje się powodować mniej ciężką chorobę i prowadzić do mniejszej liczby hospitalizacji, jego szybkie rozprzestrzenianie się wskazuje, że jest znacznie bardziej zaraźliwy niż inne warianty. Według federalnych Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom we wtorek zgłoszono prawie 718 000 przypadków COVID. Omicron jest obecnie winowajcą w ponad 90% przypadków w Stanach Zjednoczonych, co stanowi oszałamiający wzrost z mniej niż 10% dwa tygodnie temu.

„Sama skala infekcji ze względu na jej wysoką przenośność oznacza, że ​​wiele dzieci zostanie zarażonych” – powiedział dr Anthony Fauci w środę na konferencji prasowej w Białym Domu.

Według raportu American Academy of Pediatrics i Association of Children’s Hospitals, przypadki COVID u dzieci i nastolatków w Stanach Zjednoczonych prawie podwoiły się w ciągu ostatnich dwóch tygodni grudnia, osiągając łącznie prawie 326 000 w samym tylko ostatnim tygodniu.

Nagły wzrost prądu napędzanego ommikronami doprowadził również do hospitalizacji dzieci W rekordowych liczbach: w tygodniu od 27 grudnia 2021 r. do 2 stycznia 2022 r. do szpitali z COVID-19 przyjmowano codziennie średnio 672 dzieci w wieku do 17 lat, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w poprzednim tygodniu. Jednak dzieci nadal stanowią niewielki odsetek przyjętych do szpitala.

Fauci, główny lekarz chorób zakaźnych w kraju, powiedział, że otaczanie dzieci zaszczepionymi dorosłymi jest jednym ze sposobów zapobiegania zarażeniu ich wirusem. Urzędnicy ds. zdrowia powtarzają również, że maski na twarz zapobiegają przenoszeniu, a nakładanie ich na dzieci w wieku 2 lat i starsze w miejscach publicznych i grupowych może pomóc im zapewnić bezpieczeństwo.

39-letnia Connolly i jej matka odbyły we wtorek rano trudną rozmowę na temat dylematu.

– Czy Madeleine będzie przekonująca? zapytała matka. „Powiedziałem: »Próbujemy, ale nie wiem, czy to zrobi«” – wspomina Connolly. „Powiedziałem: „Czy to oznacza, że ​​jedzie w czwartek z Grammy?”. Jeszcze nie jestem pewien” – powiedział Connolly. Connolly, dławiący się łzami.

Rodzice, którzy mieli nadzieję, że nowy rok przyniesie szczepionkę przeciw COVID małym dzieciom, doznali niepowodzenia, gdy firma Pfizer ogłosiła w zeszłym miesiącu, że dwie dawki nie zapewniają takiej ochrony, jak oczekiwano u młodych dorosłych w wieku 2-4 lat.

Badanie firmy Pfizer zostało zaktualizowane, aby podać trzecią dawkę każdemu w wieku poniżej pięciu lat, a dane są spodziewane pod koniec marca lub na początku kwietnia, powiedział w środę amerykańskim urzędnikom naukowiec firmy.

Dr Yvonne Maldonado, która prowadzi badania szczepionek firmy Pfizer na Uniwersytecie Stanforda u dzieci poniżej 12 roku życia, powiedziała, że ​​naukowcy byli rozczarowani niepowodzeniem.

Maldonado powiedziała, że ​​rozumie frustrację rodziców związaną z małymi dziećmi, ale radzi im, aby unikali niepotrzebnych podróży podczas obecnej fali, a także upewnili się, że żłobki, żłobki i inni opiekunowie wymagają masek i stosują inne zalecane środki ostrożności.

Obserwując rozprzestrzenianie się Omicron, mieszkaniec Honolulu Jacob Aki rozważa rezygnację z przyjęcia urodzinowego swojego 10-miesięcznego syna. Celebrowanie tego osiągnięcia jest ważne w jego rodzimej kulturze hawajskiej. Tradycja ta wywodzi się z czasów przed udostępnieniem szczepionki przeciwko odrze, kiedy osiągnięcie pierwszych urodzin było osiągnięciem. Rodzina zrezygnowała również z planów doświadczenia śniegu w Kanadzie. Tymczasem każdy kaszel lub wąchanie jest problemem.

„Dzieci zwykle chorują w tym wieku” – powiedziała Aki. „Ale w przypadku wszystkiego z COVID… obawa jest duża”.

Heather Simelaro, nauczycielka technologii z Auburn w stanie Maine, mówi, że bardziej niż kiedykolwiek martwi się o utrzymanie swojego 3-letniego bliźniaka w zdrowiu. Jedna z nich ma problemy zdrowotne związane z przedwczesnym porodem, a rodzina regularnie jeździ do Bostonu na wizytę u specjalisty.

„COVID może naprawdę zepsuć te plany” — powiedział Simelaro.

Podobny, 33-latek, mówi, że firma Omicron przemyślała załatwianie spraw z bliźniakami, wizyty w księgarniach, a nawet żłobek w ośrodku zdrowia dla seniorów. Martwi się, że chłopcy mogą złapać COVID i przenosić go na swoje „wnuki”.

To tylko ogromny problem, powiedziała: „Czy robię dobrze? „To jest ta rzecz. Nie jestem epidemiologiem. Nie wiem, jakie to dla nich niebezpieczne. Więc to jest trochę jak ta dyskusja ze sobą. ”

Erin Stanley z Berrin Springs w stanie Michigan powiedziała, że ​​wraz z mężem ograniczyli swoje życie towarzyskie z powodu użycia omikronu, aby chronić swojego 3-letniego syna Ralpha. Zostali zaszczepieni i wychowani, ale martwią się, że Ralph zachoruje i rozprzestrzeni chorobę na swojego młodszego kuzyna, kolegów z klasy, dziadków i ukochaną babcię.

Nie widzieli prababki w Boże Narodzenie i opuścili też wakacje z innymi krewnymi.

„To było denerwujące” — powiedział Stanley. „Wszyscy naprawdę tego chcieliśmy. Wydawało się to zbyt ryzykowne”.

35-letni Stanley, kucharz z popularnej ekologicznej farmy, zabierał Ralpha na zakupy spożywcze, na którą nie mógł się doczekać, a także na jedną z jego nielicznych interakcji społecznych poza przedszkolem. Powiedziała, że ​​niewielu kupujących nosi maski, a teraz wydaje się to zbyt ryzykowne.

Nieśmiały mały chłopiec miał ostatnio trzy obawy i trzy negatywne testy na COVID.

„Przeprowadzenie wymazu było dla niego bardzo bolesne” – powiedział Stanley, dodając, że „wirus” i „wymaz” są teraz częścią jego słownika.

„Wciąż powtarzał: „Nie chcę brać wymazu!” – powiedziała. „Jeśli przyjdzie dla niego szczepionka, na pewno ją dostaniemy”.

___

Pisarka Jennifer Cinco-Kelleher dla Associated Press w Honolulu przyczyniła się do powstania tego raportu.

___

Śledź AP Medical Writer Lindsey Tanner na Umieść tweeta.

___

Departament Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszystkie treści.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.