ONZ ostrzega podczas COP28, że susza jest obecnie „bezprecedensowym zagrożeniem na skalę planetarną”.

ONZ ostrzega podczas COP28, że susza jest obecnie „bezprecedensowym zagrożeniem na skalę planetarną”.

W Dubaju Drugi dzień Szczytu Klimatycznego (COP28) z jasnym komunikatem Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Antonio GutierrezaDzięki temu jesteśmy bardzo obecni Do Porozumienia paryskiego jeszcze daleko. Zwrócił jednak uwagę na więcej Nie jest za późno.

Ze swojej strony Konwencja Narodów Zjednoczonych przeciwko pustynnieniu (UNCCD) opublikowała podczas spotkania swój najnowszy raport. Ostrzegali w piśmie.Bezprecedensowa sytuacja nadzwyczajna na skalę planetarnąOgromne skutki susz wywołanych klimatem Zaczyna pojawiać się człowiek„.

Badanie opiera się na badaniach przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat i podkreśla „nieliczne, jeśli w ogóle, ryzyko”. Zabierz więcej istnień ludzkich i spowoduj więcej strat ekonomicznych I wpływają na wiele sektorów Ludzie nazywali suszę„.

Susza przebiega spokojnie

„W przeciwieństwie do innych katastrof, które przyciągają uwagę mediów, The Susza przebiega spokojnieCzęsto pozostają niezauważone i nie wywołują natychmiastowej reakcji społecznej i politycznej. Ta cicha katastrofa utrwala cykl porzucenia, Dotknięci ludzie muszą ponieść największy ciężar” – powiedział Sekretarz Wykonawczy UCCD Ibrahim Diaw.

W dokumencie potwierdzają, że pomiędzy a Od 15% do 20% populacji Chin W tym stuleciu częste są umiarkowane lub poważne susze. Wskazali także Rok temu mieszkało tam 23 miliony ludzi W sytuacjach ostrego braku bezpieczeństwa żywnościowego Róg Afryki i A 5% w USA Ofiara Silna susza W maju ubiegłego roku.

Największa susza w Europie od 500 lat

Podobnie z grubsza to potwierdzają 630 000 kilometrów kwadratowych (obszar Włoch i Polski) dotknięty ubiegłoroczną suszą w Europie, czterokrotnie większy niż średnia między 2000 a 2022 rokiem.To najgorsza susza na kontynencie od 500 lat.

i w pobliżu 170 milionów ludzi Globalne temperatury wzrosną o trzy stopnie w stosunku do poziomu sprzed epoki przemysłowej, co może doprowadzić do poważnych susz. 50 milionów Ocieplenie oznacza więcej, niż oczekiwano Ograniczone do 1,5 stopnia.

„Wiele krajów już cierpi z powodu głodu spowodowanego zmianami klimatycznymi” – czytamy w raporcie: „Nie mamy innego wyjścia, jak tylko działać dalej”. Szanuj granice planety i współzależność wszystkich żywych istot. Musimy osiągnąć wiążące porozumienia globalne, a więc kraje Należy podjąć proaktywne działania w celu skrócenia okresów suszy„.

Hiszpania jest piątym krajem na świecie pod względem zielonej energii

Prezes Rządu, Pedro Sancheza, Podczas swojego wystąpienia na Forum Międzynarodowym wyjaśnił, że Hiszpania jest jedna Najatrakcyjniejsze kraje do inwestowania w zieloną energię

„Jesteśmy światowymi liderami w dziedzinie energii odnawialnej. Hiszpania jest piątym krajem na świecie w zakresie zielonej energii. Najbardziej atrakcyjne kraje do inwestowania w transformację energetyczną– nalegał Prezydent.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *