ONZ wzywa Białoruś i Polskę do zawieszenia praktyk zagrażających życiu migrantów Codziennie

Wysłany dnia Wyjść za mąż. 22 grudnia

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) twierdzi, że białoruskie władze zablokowały delegację agencji, której celem jest zbadanie losu tysięcy migrantów, którzy od miesięcy utknęli na polskiej granicy. Agencja przeprowadziła wywiady ze strony polskiej z kilkoma ofiarami, informując, że zostały one zaatakowane przez armię białoruską w celu przedostania się do sąsiedniego kraju, a także zostały przymusowo repatriowane przez polskie władze. Francja24.

Rzeczniczka organizacji Liz Throssell powiedziała, że ​​przedstawiciele organizacji ujawnili „złe warunki” tysiącom migrantów, zwłaszcza z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy od miesięcy biwakowali w nadziei na przekroczenie granicy między tymi dwoma krajami. Unia Europejska.

„Większość imigrantów, z którymi przeprowadzono wywiady, podczas pobytu na Białorusi została zaatakowana lub zastraszona przez siły bezpieczeństwa, aby zmusić się do ucieczki do Polski” – powiedział. Wielu migrantów powiedziało urzędnikom ONZ, że wojsko „powiedziało im, kiedy i gdzie należy przekroczyć granicę i uniemożliwiło ludziom opuszczenie granicy i powrót do białoruskiej stolicy Mińska”.

Ponadto imigranci powiedzieli, że mają ograniczony dostęp do wody i żywności, a jednocześnie znoszą mrozy. „Wielu rozmówców powiedziało, że białoruskie siły bezpieczeństwa zażądały dużych sum pieniędzy, aby zapewnić im żywność i wodę” i że wielu z nich podobno zostało zabitych z powodu trudnych warunków, w jakich żyli – dodał Throzel.

Delegacja ONZ z Polski prowadziła spotkania z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego i rządu oraz wywiady z 31 migrantami, którzy przybyli do Europy w okresie od sierpnia do listopada.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *