Opery z Nowego Jorku i Polski oświetlają Ukraińską Orkiestrę Wolności – muzyka

Nowy Jork, ok. 25 (EFE) .- Organizatorzy ogłosili, że „Ukraińska Orkiestra Wolności”, wspólne przedsięwzięcie nowojorskiej Opery MET i Polskiej Opery Narodowej, rozpocznie swoje europejskie i amerykańskie tournee 28 kwietnia. W oświadczeniu w poniedziałek.

Zespół tworzą głównie ukraińscy muzycy, którzy po wojnie schronili się w swoim kraju, a także ukraińscy członkowie europejskich zespołów i muzycy, m.in. Kijów, Odessa, Lwów i Charków. Projekt.

Trasa potrwa trzy tygodnie do 20 sierpnia – po dziesięciodniowej próbie w Warszawie – która zabierze artystów za Atlantyk na sceny w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Holandii, po czym zatrzyma się w Waszyngtonie i Nowym Jorku.

Wykonają utwory ukraińskiego kompozytora Valentine’a Sylwestra oraz dzieła Sobina, Bramsa, Beethovena i Dvoraka.

Pieniądze, które zdobędą podczas trasy, zostaną przeznaczone na przetrwanie ukraińskich artystów; W związku z tym organizatorzy promują darowizny bezpośrednie po jednej stronie ukraińskiego Ministerstwa Kultury.

We wspólnym oświadczeniu dyrektorzy obu oper w Nowym Jorku iw Polsce przypomnieli, że „muzyka może być potężną bronią przeciwko represjom, a ta trasa ma na celu ochronę ukraińskiej sztuki i odważnych artystów walczących o niepodległość jego kraju. „

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.