Opisuje astronautów powracających na Ziemię w kapsule SpaceX

Czterej astronauci, którzy właśnie wrócili z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w czwartek, opisali ponowne wejście w atmosferę ziemską i rozproszenie się w oceanie po ponad 160 dniach w kosmosie.

Kapsuła SpaceX Crew Dragon przewożąca załogę na Ziemię u wybrzeży Florydy wczesną niedzielą podczas pierwszego nocnego lądowania NASA na oceanie od ponad 50 lat.

Był taki moment, w którym byłem jak „Oddychaj”. Amerykanin Victor Glover, jeden z astronautów w grupie załogi, powiedział: „Wdychaj, ponieważ czułem się tak ciężki, poczułem się jak na tej kreskówce, kiedy napotkali literę G i twoja twarz opadła ”.

Była to pierwsza regularna misja, którą podjęto, a następnie powrócono z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na pokład statku kosmicznego zbudowanego przez miliardera Elona Muska.

Glover powiedział: „Spodziewałem się, że impreza będzie tak dynamiczna – i tak radosna – że wydaje mi się, że sama impreza była trochę mniejsza niż się spodziewałem, więc dookoła było fajnie”.

Ciężar przyspieszenia skupił się na jego klatce piersiowej, utrudniając oddychanie.

Ale potem powiedział: „Premiera i wejście to naprawdę wyjątkowe przeżycia”.

NASA podpisała kontrakt z SpaceX, aby wystrzelić astronautów w kosmos z ziemi Stanów Zjednoczonych, co nie było możliwe od 2011 roku, kiedy skończył się program promu kosmicznego.

Od tego czasu do teraz NASA musiała płacić za wycieczki na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie rosyjskich statków Sojuz i lądowanie na Ziemi.

„Lądowanie na wodzie było zabawne, ponieważ nikt z nas tak naprawdę nie wiedział, czego się spodziewać, ale powiedziałbym, że moim zdaniem było znacznie płynniejsze niż lądowanie na Ziemi” – powiedział amerykański astronauta Shannon Walker.

„Spędzasz mniej czasu pod parasolem na Smoku niż pod parasolem Sojuza” – powiedział.

Wkrótce kosmiczni turyści, którzy są cywilami niebędącymi zawodowymi astronautami, zasiądą na smoku.

Amerykański astronauta Mike Hopkins uważa, że ​​turysta kosmiczny poradzi sobie z trudnymi wycieczkami powrotnymi do szkoły.

Po tym, jak cywile przejdą szkolenie na wirówkach, powiedział: „nie będzie to całkowicie ograniczone do nich”.

Japoński astronauta Soishi Noguchi powiedział, że lądowanie przebiegło gładko.

„Efekt był bardzo, bardzo mały, zaraz po rozbryzgach wody. Czujemy fale, wracamy na planetę wodną.

„to wspaniałe uczucie”.

Czytaj więcej

udział w Zobacz więcej Aby uzyskać dostęp do The Philippine Daily Inquirer i ponad 70 tytułów, udostępnij do 5 narzędzi, słuchaj wiadomości, pobieraj je od 4 rano i udostępniaj artykuły w sieciach społecznościowych. Zadzwoń pod numer 896 6000.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *