Opublikowano pierwsze kolorowe zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba NASA

Opublikowano pierwsze kolorowe zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba NASA

NASA przygotowuje się do pokazania, co potrafi Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, gdy agencja kosmiczna wypuszcza z obserwatorium pierwsze kolorowe obrazy przed rozpoczęciem operacji naukowych ujawniających tajemnice wszechświata.

po, po Rozpoczyna się świąteczny poranek6,5-metrowe lustro teleskopu otworzyło się i w przestrzeń kosmiczną wysunął się blok przeciwsłoneczny wielkości kortu tenisowego. Teleskop jest teraz na środku Milion mil od Ziemi Po uruchomieniu jest gotowy do rozpoczęcia kilkudziesięcioletnich obserwacji naukowych.

NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i Kanadyjska Agencja Kosmiczna planują opublikować pierwsze pełnokolorowe obrazy i dane spektroskopowe z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba we wtorek, 12 lipca o godzinie 10:30 czasu wschodniego. Ujawnienie będzie transmitowane na żywo w Internecie na NASA.gov i na platformach mediów społecznościowych agencji.

Potraktujcie to jako przyjazne ostrzeżenie, że te starannie zaplanowane kosmiczne obrazy będą pojawiać się wszędzie we wtorek.

Już teraz zespół fotograficzny Webba podzielił się fragmentami umiejętności Webba, sugerując, że nadchodzące zdjęcia będą tematem do omówienia.

Potraktujcie to jako przyjazne ostrzeżenie, że te starannie zaplanowane kosmiczne obrazy będą pojawiać się wszędzie we wtorek.
Międzynarodowe Obserwatorium Gemini / NOIRLab / NSF / AURA
W ciemni oświetlone jest główne lustro Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba
Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba znajduje się obecnie około 1 miliona mil od Ziemi i po uruchomieniu jest gotowy do rozpoczęcia dziesięcioleci obserwacji naukowych.
Centrum lotów kosmicznych NASA Goddarda

W kwietniu agencja kosmiczna i jej partnerzy uruchomili teleskopy Pierwsze zdjęcie wykonano po zakończeniu ustawiania „teleskopu optycznego”.

Zespół internetowy nie wybrał gwiazdy o nazwie 2MASS J17554042+655127 z jakiegokolwiek naukowego powodu, wyjaśnia Jane Rigby z NASA Web Operations Scientist. Jednak chociaż gwiazda była sto razy słabsza niż światło, które mogło dostrzec ludzkie oko, była niezwykle jasna dla Webba i świadczyła o czułości teleskopu.

Następnie w maju zespół naukowy Webb Obraz Wielkiego Obłoku Magellana, galaktyka satelitarna Drogi Mlecznej, używana do testowania instrumentu średniej podczerwieni, czyli MIRI. Poniższy obraz pokazuje ten sam widok wykonany przez kamerę Infrared Array NASA Spitzer Space Telescope, a następnie wykonany przez MIRI Web.

To, co wygląda jak teleporter science fiction umieszczony na szczycie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, to w rzeczywistości "Czysty namiot." The
po, po Rozpoczyna się świąteczny poranek6,5-metrowe lustro teleskopu otworzyło się i w przestrzeń kosmiczną wysunął się blok przeciwsłoneczny wielkości kortu tenisowego.

„Spitzer wiele nas nauczył, ale to jest zupełnie nowy świat, jest niesamowicie piękny” – powiedziała w maju główna badaczka Webba, Marcia Rieke.

Przed wielkim ujawnieniem NASA opublikowała listę kosmicznych celów dla pierwszych zdjęć Webba. Według agencji kosmicznej obiekty zostały wybrane przez międzynarodowy panel, w skład którego wchodzą przedstawiciele NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej, Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej oraz Space Telescope Science Institute.

Pierwsze kolorowe zdjęcia wykonane przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba obejmują największą i najjaśniejszą mgławicę we Wszechświecie, Mgławica Carina, znajdującą się 7600 lat świetlnych od Ziemi, oraz WASP-96 b, egzoplanetę znajdującą się około 1150 lat świetlnych od Ziemi. Mgławica Pierścień Południowy, rozszerzający się obłok gazu otaczający umierającą gwiazdę, zostanie również pokazany w pierwszym wydaniu danych z JWST. Wreszcie, zwarta gromada galaktyk Stephana Kwintetu, położona w gwiazdozbiorze Pegaza, oraz gromada galaktyk znana jako SMACX 0723 przetestują możliwości obserwatorium w zakresie widzenia w głębokim polu.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba znajduje się przed drzwiami do Komory A, gigantycznej termicznej komory próżniowej znajdującej się w Centrum Kosmicznym im. Johnsona NASA.  Teleskop wkrótce zostanie przeniesiony do pomieszczenia, gdzie spędzi gorące lato w Houston, przechodząc testy w mroźnych temperaturach.  Teleskop będzie działał w ekstremalnie niskiej temperaturze 50 K (-223 stopni Celsjusza lub -370 stopni Fahrenheita) w kosmosie, więc NASA symuluje te warunki na Ziemi, zapewniając optymalne działanie optyki i instrumentów po wystrzeleniu.
Zespół obrazowania Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba podzielił się fragmentami możliwości Webba, sugerując, że nadchodzące zdjęcia będą tematem do omówienia.
Centrum lotów kosmicznych NASA Goddard

Menedżerowie misji JWST twierdzą, że teleskop ma wystarczająco dużo paliwa, aby kontynuować działalność przez kilka dziesięcioleci ze względu na precyzyjną ścieżkę startu. Jego poprzednik, Teleskop Kosmiczny Hubble’a, nadal działał ponad 30 lat później na orbicie około 300 mil nad Ziemią. Astronauci NASA przeprowadzili kilka spacerów kosmicznych, aby naprawić defekt w zwierciadle głównym Hubble’a po tym, jak pierwsze obrazy stały się niewyraźne.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba znajduje się około miliona mil od Ziemi, co oznacza, że ​​misja naprawcza nie wchodziłaby w rachubę. Na szczęście pierwsze obrazy internetowe są z powrotem krystalicznie czyste.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.