Orbán twierdzi, że reżim TSUE nie zmieni węgierskiego prawa migracyjnego

Ta zawartość została wydana 21 grudnia 2021 – 13:54

BUDAPESZT, 21 grudnia (EFE) – Węgierski premier Viktor Orban obiecał we wtorek, że jego kraj nie zmieni prawa imigracyjnego i nie zmieni swojej polityki na wniosek Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (UE). w tym zakresie.

„Nie zmienimy naszej polityki (imigracyjnej), nie wpuścimy imigrantów. Utrzymamy obecny system, jeśli TSUE nie nakaże mu zmiany” – powiedział dziennikarzom radykalny przywódca nacjonalistyczny.

Wyrok TSUE nakazał Węgrom zmianę przepisów imigracyjnych, które nie były zgodne z normami społecznymi.

Według Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości Węgry łamią prawo UE w różnych aspektach swojej polityki wobec uchodźców, zwanej „gorącymi powrotami”.

W następstwie tego orzeczenia w zeszłym roku rząd miejski zwrócił się do węgierskiego Trybunału Konstytucyjnego (TC) o przeanalizowanie możliwej nadrzędności prawa krajowego nad prawem socjalnym w tej sprawie.

Chociaż TK odmówił zakwestionowania prymatu prawa socjalnego, stwierdził, że węgierska konstytucja chroni prawo kraju do określania własnej jednostki terytorialnej i ludności, które są częścią jego konstytucyjnej suwerenności.

Orban potwierdził dziś, że jego rząd przeanalizował orzeczenie TC, które, zgodnie z jego wyjaśnieniem, „potwierdza, że ​​(prawo imigracyjne) nie może zostać zmienione”.

Węgry są obok Polski jednym z dwóch państw członkowskich UE, które podważają rządy prawa, standardy demokratyczne i wartości społeczne. EFE

mn / jk / psh

(Zdjęcia)

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja treści całości lub części Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *