Osasuna, prowadzona przez Rubéna Peñę, przegrywa Copa del Rey

Ruben Peña z Camavingą. Zdjęcie: Osasuna

Bramka / Piłkarz z Avila, Rubén Peña, był wczoraj obecny na Estadio de La Cartuja w Sewilli, aby zagrać z Osasuną w finale Pucharu Króla przeciwko Realowi Madryt, który zdobył tytuł, pokonując drużynę Pampeluny 2:1. .

Wracając do zdrowia po kontuzji, która wykluczyła go z gry przez większą część sezonu, wystartował w wyjściowym składzie, zajmując prawą flankę, aby zatrzymać utalentowanego i kontrowersyjnego Viniciusa i wraz z Moncayolą, jednego z najlepszych obecnie graczy na świecie. .

Gdy minęły zaledwie trzy minuty, Vinicius Moncayola przełamał się i przedryblował Rubéna Peñę w czerwonym polu karnym, który nie był w stanie skontrować przebicia Brazylijczyka z rękami za sobą, który ustąpił miejsca Rodrygo, który przyjął piłkę, gdy nadeszła, i uderzył to z tym. Jego lewa noga dała wynik 1:0 i bardzo szybko rozwiała złudzenia Nawarry.

Skrzydłowy z Avila kilka minut później stwarzał zagrożenie na prawym skrzydle. Camavinga wyszedł w 7. minucie i wymusił rzut rożny w natychmiastowej reakcji Osasuny, który podniósł linie i przycisnął przeciwnika. Następnie Rubén Pena znów byłby bohaterem, umieszczając piłkę na głowie Bodemira, którego strzał został zatrzymany przez Courtois. A w 27. minucie podał podanie do Abde, który w meczu jeden na jednego strzelił z bramkarzem Realu Madryt, aw końcówce Carvajal obronił bramkę.

Zbliżając się do przerwy, sędzia Sánchez Martínez ostrzegł Rubéna Peñę, że może otrzymać naganę, jeśli nie zmniejszy swoich wybuchów przeciwko Viniciusowi, który wystąpił w bójce z Chimy Avilą na przerwie w tunelu.

W drugiej połowie Osasuna wyrównał po główce Toro w 59. minucie, a nadzieje Rojelas na zdobycie pierwszego tytułu wzrosły. Nie potrwa to długo, bo w 71. minucie świetne zagranie Winicjusza, który wkradał się w pole karne lewą stroną, kończy się wybiciem reprezentanta Davida Garcíi, który uderza Kroosa i upada na Rodrygo, który znowu nie wybacza Sergio Herrerze. Uderz po raz drugi w nocy, aby było 2-1.

Przy ponownym wyniku Rubén Peña był tylko cztery minuty poza polem gry, gdzie miał zostać zastąpiony przez Rubéna Garcíę. Jego drużyna była bliska wyrównania w dogrywce przy okazji Kike’a Barji, którą Courtois poronił.

Został bez Copa del Rey Osasuna i Rubena Peñy, którzy nie byli w stanie dodać drugiego ważnego trofeum do swojego CV, po zdobyciu tytułu Ligi Europy z Villarreal w 2021 roku, pokonując Manchester United w Gdańsku (Polska).