Osoby mogą mieć „pecha” z przedłużającym się COVID

Osoby mogą mieć „pecha” z przedłużającym się COVID

Urzędnik Światowej Organizacji Zdrowia powiedział w poniedziałek, że im więcej razy dana osoba zachoruje na COVID-19, tym większe prawdopodobieństwo, że dana osoba będzie miała „pecha” i będzie cierpieć z powodu długotrwałych skutków zdrowotnych koronawirusa.

„Im więcej razy go dostaniesz, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz mieć pecha i skończyć z COVID przez długi czas – coś, czego nikt z nas nie chce, ponieważ może to być tak niebezpieczne” – powiedział David Nabarro, specjalny wysłannik WHO ds. COVID. 19, powiedział Sky News.

„Ludzie mogą być niespokojni przez wiele miesięcy” – kontynuował.

Według Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom. CDC twierdzi, że objawy mogą trwać tygodniami lub miesiącami, a nawet wracać.

Według CDC, ludzie są bardziej narażeni na COVID przez dłuższy czas, jeśli mają poważniejszą infekcję pierwotną, mają podstawowe problemy zdrowotne, są nieszczepieni lub mają wielonarządowy zespół zapalny w trakcie lub po chorobie.

według Najnowsze dane Z Centrum Kontroli Chorób.

Liczby zaczęły się stabilizować pod koniec maja po wzroście z około 25 000 dziennie w marcu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.