Ostatni uznany kubański płotkarz po oddzieleniu się od narodowej drużyny lekkoatletycznej wygrał kontrakt w Portugalii

Kubański płotkarz Roger Valentin Iribarnktóry we wrześniu 2021 r. wystąpił o absolutorium Narodowa Reprezentacja LekkoatletycznaMam kontrakt z Benfica Club w Lizbonie, PortugaliaJak wspomniano Sapposport.

26-latek włożył 34 miejsce w Doha World Athletics Championships 2019w którym również zajęła ósme miejsce w gry lima pan americanpo wyeliminowaniu w wyścigu finałowym.

Przyszedł do tego konkursu z silnymi aspiracjami, zdominował 65. edycję Pomnik Janusza Kosowicego z PolskiUzyskał 13,40 sekundy, co dało mu gwarancję obecności w mistrzostwach świata. Na tym dystansie jego najlepszy czas to 13.39.

W 2018 roku udało mu się wślizgnąć do finału 60m przez płotki Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Birmingham, gdzie zajął siódme miejsce z czasem 7,77 sekundy i przekroczył oczekiwania dotyczące swojego występu. Jego najlepsze w tej metodzie jest 7,58.

W wieku 26 lat Valentine ma przed sobą mnóstwo sportowego życia i czas na poprawę swojej techniki pokonywania przeszkód. Jeśli uzyska obywatelstwo portugalskie, może aspirować do reprezentowania kraju europejskiego w europejskich i światowych wydarzeniach, a nawet uczestniczyć w igrzyskach olimpijskich. Dołączy także do Kubańczyków Piotr Paweł PicardoKto został Lusitanią w 2018 roku i koronowany w Tokio 2020, w barwach Portugalii.

Valentine był ostatnim orędownikiem kubańskich płotków do września 2021 roku, kiedy zażądał wycofania reprezentacji narodowej w lekkiej atletyce, co również zostało podjęte. Sprinter Reiner Mejias i Potrójna mucha Christian Napolis.

Wcześniej trójskok opuścił kraj Andy Diaz Sportowiec doznał kontuzji podczas Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokiogdzie Kubańska lekkoatletyka miała fatalny wynik Kiedy żegnasz się bez tytułów iz tyloma kontuzjowanymi sportowcami.

Niecały miesiąc przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich trójskok Jordania Diazjeden z najsilniejszych zawodników na podium olimpijskim w atletyce kubańskiej opuścił selekcję.

Diaz uzyskał obywatelstwo hiszpańskie w lutym 2022 r. i już jest rekordzistą dla swojego adoptowanego kraju, osiągając 17,27 metra. może konkurować w Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. W marcu to ujawnił Na Kubie zmusili go do rywalizacji kontuzjowanych.

W ostatnich miesiącach prośby o dezercję i wycofanie nabrały większego znaczenia w sporcie kubańskim niż dobre wyniki. Lekkoatletyka poniosła ostatnie straty w Longbird Lester Leskyktóry opuścił wyspową delegację po zdobyciu brązowego medalu na Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie w Serbii oraz z Pole Vault, wicemistrzyni Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie i mistrz świata, Yarsley SilvaKto poprosił o opuszczenie reprezentacji narodowej ze swoim trenerem Aleksandrem Navasem.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.