Ostatni współpracownik Stephena Hawkinga nad ostateczną teorią fizyka

Ostatni współpracownik Stephena Hawkinga nad ostateczną teorią fizyka

Ten artykuł został zrecenzowany zgodnie z Science X’s proces edycji
I Zasady.
redaktorzy Podkreśl następujące atrybuty, zapewniając jednocześnie wiarygodność treści:

Weryfikacja faktów

Szanowana agencja informacyjna

Korekta

Stephen Hawking w swoim biurze w Cambridge, gdzie po raz pierwszy spotkał swojego niedawnego asystenta, Thomasa Hertoga.

Kiedy Thomas Hertog został po raz pierwszy wezwany do biura Stephena Hawkinga pod koniec lat 90., między młodym belgijskim badaczem a legendarnym brytyjskim fizykiem teoretycznym zawiązał się natychmiastowy związek.

„Coś między nami kliknęło” – powiedział Hertog.

To połączenie będzie trwało nawet wtedy, gdy wyniszczająca choroba Hawkinga ALS pozbawiła go ostatnich sposobów komunikowania się, umożliwiając parze ukończenie nowej teorii mającej na celu wywrócenie naukowego poglądu na wszechświat.

Teoria, która byłaby ostatnią teorią Hawkinga przed śmiercią w 2018 roku, została po raz pierwszy w pełni przedstawiona w książce Hertoga On the Origin of Time, która została opublikowana w Wielkiej Brytanii w zeszłym miesiącu.

W wywiadzie dla AFP kosmolog opowiedział o ich 20-letniej współpracy, o tym, jak komunikowali się za pomocą mimiki i dlaczego Hawking ostatecznie zdecydował się napisać swoją przełomową książkę Krótka historia czasu z niewłaściwej perspektywy.

Wszechświat „projektanta”.

Podczas ich pierwszego spotkania na Uniwersytecie Cambridge w 1998 roku Hawking nie marnuje czasu na poruszanie nurtującego go problemu.

„Wszechświat, który obserwujemy, wydaje się zaprojektowany” — powiedział Hawking Hertogowi, komunikując się za pomocą pilota podłączonego do maszyny mowy.

Hertog wyjaśnił, że „prawa fizyki – zasady, na których działa wszechświat – okazują się absolutnie idealne, aby wszechświat nadawał się do zamieszkania i aby możliwe było życie”.

Ten wspaniały łańcuch szczęścia rozciąga się od delikatnej równowagi, która umożliwia atomom tworzenie cząsteczek niezbędnych w chemii, do ekspansji samego wszechświata, która pozwala na powstawanie ogromnych struktur kosmicznych, takich jak galaktyki.

Hertog powiedział, że jednym z „nowoczesnych” rozwiązań tego problemu jest multiwersum, idea, która ostatnio stała się popularna w przemyśle filmowym.

Teoria ta wyjaśnia pozornie zaprojektowaną naturę wszechświata, czyniąc z niego jedną z niezliczonych innych rzeczy – z których większość to „nonsensowne, pozbawione życia, sterylne” – dodał 47-latek.

Ale Hawking rozpoznał „wielkie grzęzawisko sprzeczności, w które prowadził nas multiwers”, argumentując, że musi istnieć lepsze wyjaśnienie, powiedział Hertog.

perspektywa zewnętrzna

Hertog powiedział, że po kilku latach ich współpracy „zaczęło docierać do mnie”, że obojgu brakuje czegoś istotnego.

Hertog powiedział, że multiwers, a nawet „Krótka historia czasu” były „próbami opisania stworzenia i ewolucji naszego wszechświata z tego, co Steffen nazywa„ perspektywą oka Boga ””.

Ale ponieważ jesteśmy „wewnątrz wszechświata” i nie patrzymy z zewnątrz, dodał, naszych teorii nie można oddzielić od naszej perspektywy.

Hertog powiedział, że Hawking miał „bardzo szeroki zakres mimiki, od skrajnego sprzeciwu po skrajne podekscytowanie”.

To dlatego (Hawking) powiedział, że „Krótka historia czasu” została napisana z niewłaściwej perspektywy. ”

W ciągu następnych piętnastu lat para wykorzystała osobliwości teorii kwantowej do opracowania nowej teorii fizyki i kosmologii z „perspektywy obserwatora”.

Ale do 2008 roku Hawking stracił możliwość używania pilota i był coraz bardziej odcięty od świata.

„Myślałem, że to koniec” – powiedział Hertog.

Powiedział, że para rozwinęła następnie „nieco magiczny” poziom komunikacji niewerbalnej, który pozwolił im kontynuować pracę.

Ustawiony przed Hawkingiem Hertog zadawał pytania i patrzył fizykowi w oczy.

Powiedział: „Miał bardzo szeroki zakres mimiki, od skrajnego sprzeciwu po skrajne podniecenie”.

„Niemożliwe jest rozróżnienie”, które części ostatecznej teorii pochodzą od niego samego, a od Hawkinga, powiedział Hertog, dodając, że przez lata rozwinęło się między nimi wiele pomysłów.

„Jeden wielki proces ewolucyjny”

Ich teoria skupia się na tym, co wydarzyło się w pierwszych chwilach po Wielkim Wybuchu.

Zamiast eksplozji, która przebiegała zgodnie z wcześniej istniejącym zestawem reguł, zasugerowali, że prawa fizyki ewoluowały wraz z wszechświatem.

Oznacza to, że jeśli wystarczająco cofniesz zegar, powiedział Hertog, „same prawa fizyki zaczynają się upraszczać i znikać”.

„W końcu nawet po czasie wyparowuje”.

Zgodnie z tą teorią prawa fizyki i sam czas ewoluowały w sposób przypominający ewolucję biologiczną – tytuł książki Hertoga nawiązuje do „O powstawaniu gatunków” Darwina.

„Zasadniczo mówimy, że (biologia i fizyka) to dwa poziomy jednego wielkiego procesu ewolucyjnego” – powiedział Hertog.

Przyznał, że teorię tę trudno udowodnić, ponieważ wczesne lata wszechświata pozostają „ukryte we mgle Wielkiego Wybuchu”.

Powiedział, że jednym ze sposobów na podniesienie tej zasłony może być badanie fal grawitacyjnych, zmarszczek w tkaninie czasoprzestrzeni, podczas gdy innym mogą być hologramy kwantowe tworzone na komputerach kwantowych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *