Ostatnia minuta wydarzenia Apple

Ostatnia minuta wydarzenia Apple

Jakub Purzycki/NoorPhoto/Getty Images

Oczekuje się, że wprowadzenie przez Apple iPhone’a 15 przyniesie dużą zmianę.

Powszechnie krążą plotki, że iPhone 15 porzuci opatentowaną przez Apple ładowarkę Lightning na rzecz ładowania przez USB-C, co będzie stanowić kamień milowy dla firmy w kierunku wprowadzenia uniwersalnego ładowania. Ostatecznie zmiana może uprościć proces ładowania w przypadku różnych urządzeń i marek.

Zmiana następuje niecały rok po głosowaniu Unii Europejskiej za przyjęciem przepisów wymagających od smartfonów, tabletów, aparatów cyfrowych, przenośnych głośników i innych małych urządzeń obsługi ładowania USB-C do 2024 r. Pierwsze w swoim rodzaju prawo ma na celu ograniczenie liczba ładowarek i kabli, których należy użyć.Konsumenci muszą sobie z tym poradzić przy zakupie nowego urządzenia i pozwolić użytkownikom mieszać i dopasowywać urządzenia i ładowarki, nawet jeśli są produkowane przez różnych producentów.

„To prawdopodobnie największa zmiana w wyglądzie iPhone’a od kilku lat, ale nie jest to naprawdę dramatyczny ruch” – powiedział Ben Wood, analityk w CCS Insight.

W zeszłym roku starszy wiceprezes Apple ds. marketingu globalnego, Greg Joswiak, publicznie podkreślił wartość i wszechobecność ładowarki Lightning, zaprojektowanej z myślą o szybszym ładowaniu urządzeń, ale zauważył, że „oczywiście musielibyśmy zastosować się” do mandatu UE. .

„Nie mamy wyboru, jak ma to miejsce na całym świecie, aby przestrzegać lokalnych przepisów, ale wierzymy, że takie podejście byłoby lepsze dla środowiska i dla naszych klientów, gdyby nie było rządu mającego taką perspektywę” – powiedział. Joziak na konferencji. czas.

Decyzja UE stanowi część szerszych działań mających na celu ogólne rozwiązanie problemu elektroodpadów, ale w najbliższej przyszłości może skutkować ich jeszcze większymi wynikami, gdy ludzie będą wycofywać kable Lightning. (Apple będzie prawdopodobnie musiało również opracować program recyklingu kabli Lightning.)

Chociaż Apple wyraził obawy dotyczące ochrony środowiska w związku ze starszymi ładowarkami Lightning, ma również powody finansowe, aby odmówić wprowadzenia zmian.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *