Ostatnia nominacja „4 narodów” w Mariñamansa

Od zeszłego czwartku na stadionie Mariñamansa rozgrywają się hokejowe zawody, w których zmierzą się drużyny z Chile, Polski, Portugalii i „Red Sticks” z Hiszpanii: turniej „4 Narodów”. To test, który służy trzem europejskim zespołom w przygotowaniach do przedeuropejskiego etapu, na którym zmierzą się z Czechami.

Test rozpoczął się w czwartek o godzinie 21:00 meczem Chile z Portugalią. I zakończyło się na korzyść Chilijczyków zwycięstwem 3-1, z pierwszymi trzema punktami w tabeli.

W piątek odbyła się premiera reprezentacji Hiszpanii, która rozpoczęła się w najlepszy sposób, nie dając portugalskiej reprezentacji opcji, z którą zmierzyła się w taki sam sposób, jak w eliminacjach do Euro 2023. Osiem bramek przeleciało przez siatkę.

Podopieczni Maxa Caldasa strzelili pierwszego gola po dwunastu minutach gry i do przerwy wygrywali już 2-0, ale w trzeciej kwarcie zdołali strzelić trzy gole w niecałe trzy minuty z rzędu, aż osiągnęli wynik 6- 0. W końcowej punktacji części, która skazała Xaviera Gisperta dwoma golami 8:0. Awansuj i wygrywaj.

Nie czuli się komfortowo w sobotę przeciwko Polsce. „Czerwone kije” musiały ciężko pracować przeciwko bardzo doświadczonej drużynie. Pomimo większej dominacji przy wielu okazjach, wynik naprawdę przemawiał za par, 3-1 dzięki zdaniu Marka Raineya w 60. minucie.

Wczoraj po przerwie w Hiszpanii przyszła kolej na Polskę i Chile, bardzo wyrównany mecz z rotacją w elektronice, w której Polacy awansowali dwukrotnie, ale chilijskie „diabły” remisowały za każdym razem, aż Polska zdobyła zwycięskiego gola Rutkowskiego.

Zawody kończą się dzisiaj, o godzinie 09:15, Polska i Portugalia, a o 11:30 Hiszpania i Chile zamknęły zawody, na stadionie w Mariñamansa, który wkrótce znów pojawi się w formie męskiego hokeja, ponieważ męskie zespoły i spotkaj się z Hiszpanii, Portugalii, Polski i Czech w europejskich eliminacjach od 17 do 20 tego miesiąca.