Ostra akcja Litwy i Polski z Białorusią

Ostra akcja Litwy i Polski z Białorusią

za Bunt Grupy Paramilitarnej Wagnera Białoruś schroniła bojowników na swojej granicy w okresie poprzedzającym inwazję Rosji na Ukrainę w czerwcu ubiegłego roku, wyprzedzając siły rosyjskie. polski minister spraw specjalnych, Stanisław ŻarinOn to obliczył „Obecnie na Białorusi jest około tysiąca członków Wagnera, a według niektórych szacunków dochodzi do trzech tysięcy”. Jednocześnie Zarin uważał przybycie najemników do tego kraju za prezent dla prezydenta Białorusi. Aleksandra ŁukaszenkiByć może myślał, że mogą potwierdzić jego moc.

Polska i Litwa rozważają taką możliwość Zamknąć swoje granice z Białorusią Ze względu na ich zaniepokojenie obecnością w kraju najemników z grupy Wagnera. „Widoki są realne. Jest szansa na zamknięcie granicy”.— powiedział Arnaldos Abramavičius, wiceminister spraw wewnętrznych Litwy.

wicepremier RP Jarosław KaczyńskiWagner uważa, że ​​grupa może być zainteresowana pobytem na Białorusi. Powiedział to w miniony piątek Najemnicy „Nie na Białorusi dla zabawy”, ale „będą tworzyć różnego rodzaju kryzysy, skierowane głównie przeciwko Polsce” – powiedział. polski minister spraw specjalnych, Stanisław ŻarinOstrzegł ich, aby byli przygotowani „Najemnicy grupy Wagnera użyci przeciwko Polsce”.

W swoich wypowiedziach Kaczyński powiedział, że Polska ma już swoje zdolności obronne w gotowości i je rozwija „Tak więc te prowokacje, te działania zakończą się niepowodzeniem”powiedział.

Ze swojej strony Litwa Spekuluje, że najemnicy Wagnera mogli przebrać się za azylantów i próbować przekroczyć białoruską granicę lub przeprowadzić jakąś prowokację z udziałem uchodźców. „Może to być przeniesienie jakiejś grupy uchodźców, aby wywołać jakieś niepokoje”.zadeklarował Abramavisius.

Polska i Litwa to dwa kraje Wznieśli płoty na granicach Rosji i Białorusi Kraje te są oskarżane o zachęcanie do transferu migrantów do UE, aby kontynuować ich destabilizację.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *