Ostrzegają przed niebezpieczeństwem wyjścia Polski z UE

Kraków (Polska) Lessek Miller, szef polskiego rządu w latach 2001-2004, określił wczoraj sytuację wymiaru sprawiedliwości w kraju jako „straszny żart” i ostrzegł przed wyjściem Polski z UE z powodu upadku i otwartości prawa. Spory z władzami europejskimi. W wywiadzie telewizyjnym Miller ubolewał nad „degeneracją” sądownictwa w Polsce i powiedział, że z obecnego stanu europosła w Brukseli początkowo „byli zaskoczeni tym, co się tutaj dzieje”. Jest wystarczająco dużo informacji, niecierpliwość się szerzy. „Jeśli polski rząd nie chce zaakceptować wartości Unii Europejskiej… musi albo opuścić Unię Polską, albo ponieść konsekwencje gospodarcze” – podsumował Miller.

„W 2004 roku byliśmy niezaprzeczalnymi liderami w Europie, wszyscy widzieli Polskę, ale dziś tak nie jest. Dziś prowokujemy uśmiechy sprzeczne lub współczujące” – dodał.

Konflikt z europejską sprawiedliwością Odnosząc się do konfliktów, jakie polski rząd utrzymuje z europejskim wymiarem sprawiedliwości, Miller powiedział: „Lubisz widzieć rzeczy, które są trochę sprzeczne, wszystko jest jak żart, ale to zdecydowanie przerażające. z cywilizacji europejskiej.

Ponadto, gdy polskie Ministerstwo Sprawiedliwości odniosło się do wniosku Trybunału Konstytucyjnego o ocenę zgodności Europejskiej Konferencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności z Konstytucją RP, pojawiło się pytanie, czy Karta Narodów Zjednoczonych jest zgodna z polską konstytucją w dniu, w którym Miller powiedział.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości nakazał w zeszłym tygodniu zawieszenie utworzonego przez Warszawę organu regulacyjnego, którego struktura i funkcja nie są całkowicie niezależne od władzy wykonawczej i grożą sankcjami, jeśli nie zostaną wdrożone. Państwa decyzja. Z drugiej strony Europejski Trybunał Sprawiedliwości wszczął niedawno postępowanie dyscyplinarne przeciwko Warszawie za naruszenie praw zbiorowych LGDP+.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *