Ostrzeżenie o zorzy polarnej! Para mas koronalnych wyrzuconych w celu zablokowania pola magnetycznego Ziemi

Ostrzeżenie o zorzy polarnej! Masywne włókno wybuchło z obszaru dużej plamy słonecznej (AR 2860) 28 sierpnia. Powstały koronalny wyrzut masy lub CME – bąbel super gorącego gazu z naszego Słońca – dołączył do wcześniejszego CME, powstałego w rozbłysku słonecznym z tego samego regionu na Słońcu wcześniej tego dnia. Teraz oba CME zmierzają w naszą stronę. Oczekuje się, że spowodują piękny pokaz zorzy polarnej. obraz przez SpaceWeather.com.

Alert o dużej szerokości geograficznej Aurora

SpaceWeather.com Dziś rano (1 września 2021 r.) mówimy o dwóch masywnych bąblach super gorącego gazu z naszego Słońca – inaczej znanych jako koronalne wyrzuty masy lub koronalne wyrzuty masy. CME – Kierując się w stronę ziemi. Nie ma dla nas zagrożenia na Ziemi. Te koronalne wyrzuty masy nie są wystarczająco silne, aby uderzyć w satelity lub sieci energetyczne. Ale mają zamiar dać “żart” polu magnetycznemu naszej planety, powodując piękny pokaz zorzy polarnej na dużych szerokościach geograficznych. SpaceWeather powiedział:

Przewidywany czas przyjazdu: 1-2 września. Prognozy z Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) spodziewają się silnych burz geomagnetycznych, takich jak kategoria G2. Oznacza to, że ludzie tak daleko na południe jak Idaho i Nowy Jork (55° szerokości geograficznej geograficznej) widzą zorzę polarną.

Na początku ubiegłego tygodnia obserwatorzy słońca zaczęli zauważać, że aktywność słoneczna wzrasta, ponieważ aktywny region 12860 (AR 2860) wytworzył 8 rozbłysków słonecznych klasy C. Następnie w sobotę, 28 sierpnia, o 5:30 UTC (1:30 EST) obszar ten wyprodukował największy M4.7 Rozbłysk słoneczny. Poświata była łatwo widoczna przy 131 angstremów Zakres długości fal z Obserwatorium Dynamiki Słonecznej NASA. Okazało się, że temperatury plazmy słonecznej przekraczają 10 milionów stopni. Zdarzenie spowodowało lekkie przyciemnienie radia po stronie Ziemi zwróconej ku słońcu (patrz ilustracja poniżej). Zdarzenie wywołało koronalny wyrzut masy (CME) skierowany w stronę Ziemi. Nie spodziewano się jednak, że ta pojedyncza, ciągła terapia medyczna spowoduje tak znaczący wpływ na obszar wokół Ziemi.

Teraz w drodze są 2 CME

Ale później tego dnia, klimat kosmiczny wyjaśnione, ogromne smyczki Na Słońcu wybuchł magnetyzm. Ten masywny łuk naelektryzowanego gazu w atmosferze Słońca wytworzył drugi CME związany z Ziemią. Teraz dwa CME poruszają się w przestrzeni obok siebie w kierunku Ziemi. SpaceWeather powiedział:

Obserwatorzy NOAA oczekują, że CME dostarczy podwójnego whammy rozdzielonego godzinami. Pierwsze CME może wychować nieletniego Klasa G1 Burza geomagnetyczna późno 1 września. Drugi CME może zintensyfikować burzę, czyniąc ją raczej silną G2 klasa Stało się to 2 września.

Burze takie jak te nie uszkadzają sieci energetycznych ani satelitów. Mogą jednak wytwarzać piękne zorze na dużych szerokościach geograficznych. Pokaz świetlny jest możliwy w Skandynawii, Islandii, Kanadzie, a nawet w niektórych stanach Ameryki Północnej.

Prześlij swoje zdjęcia zorzy na stronę społeczności EarthSky EarthSky

Zdjęcia z wydarzenia 28 sierpnia

Mapa powierzchni Ziemi, z dużą częścią wyśrodkowaną w Indiach i pokrytą koncentrycznymi kolorowymi kropkami: obszar nieprzezroczystości.
Rozbłysk słoneczny M4.7 z AR 2860 spowodował niewielką awarię radia 28 sierpnia. Oznacza to, że spowodował słabą degradację łączności radiowej o wysokiej częstotliwości i sygnałów nawigacyjnych o niskiej częstotliwości. Dane dotyczące plam słonecznych to dane światła widzialnego SDO HMI z solarmonitor.org Dane dotyczące świecenia to promieniowanie rentgenowskie GOES dostarczone przez Centrum Prognozowania Pogody Kosmicznej NOAA (SWPC). Bezprzewodowa strefa ściemniania od NOAA SWPC.
Schemat słońca z pozycją AR12860.
Aktywny region słoneczny wytworzył 12 860 dużych rozbłysków 28 sierpnia i 2 kierowane przez Ziemię koronalne wyrzuty masy (CME). Oczekuje się, że CME uderzy razem w magnetosferę Ziemi, tworząc piękny pokaz zorzy polarnej około 1-2 września 2021 r.

Alarm zorzy polarnej. Oto AR 2860 z 30 sierpnia

Obraz przedstawiający część słońca z dużą plamą słoneczną.
Zobacz na zdjęciach społeczności EarthSky. | Wiktor Rogos Z Sedony w Arizonie, AR 2860 złapany 30 sierpnia 2021 r. Gdy Słońce obraca się, region ten zbliża się do wierzchołka lub krawędzi Słońca. Wkrótce obrót Słońca wyrzuci go z pola widzenia. Wiktor napisał: „Jak właśnie widzieliśmy, poprzez cienkie chmury, Sunspot AR 2860 jest dużą… gromadą plam słonecznych mającą ponad tuzin ciemnych jąder rozciągających się na 200 000 km [125,000 miles] Z Gwiezdnego Krajobrazu. Dziękuję Victor!

Wniosek: alarm zorzy polarnej. Dwa CME AR 12860 przecinają przestrzeń w kierunku Ziemi i mają stworzyć piękny pokaz zorzy polarnej na dużych szerokościach geograficznych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *