Oszałamiające zdjęcie pokazuje powstawanie gwiazdy oddalonej o 5900 lat świetlnych od Ziemi

Oszałamiające zdjęcie pokazuje powstawanie gwiazdy oddalonej o 5900 lat świetlnych od Ziemi

Wspaniałe nowe zdjęcie z Kosmiczny teleskop Hubble W gwiazdozbiorze Skorpiona w Drodze Mlecznej widać formację potencjalnej nowej gwiazdy.

Teleskop, obsługiwany wspólnie przez NASA i Europejską Agencję Kosmiczną, obserwował potencjalną gwiazdę powstającą około 5900 lat świetlnych od Ziemi. Agencje podały w komunikacie prasowym.

Region, w którym wydaje się, że gwiazda się formuje, został nazwany IRAS 16562-3959. NASA stwierdziła, że ​​powstająca gwiazda ma około 30 razy masę Słońca i prawdopodobnie jest jedną z najjaśniejszych gwiazd w galaktyce.

Szczegółowe kamery Teleskopu Hubble'a umożliwiły to agencjom kosmicznym Rób wspaniałe, kolorowe zdjęcia Od wschodzącej gwiazdy. Jak wynika z komunikatu prasowego, rozmyte obszary na zdjęciu powstają z pyłu, który blokuje światło oraz niektóre długości fal światła.

Powyższe zdjęcie wykonane przez Kosmiczny Teleskop Hubble'a należący do NASA/ESA przedstawia stosunkowo pobliski obszar gwiazdotwórczy znany jako IRAS 16562-3959.  / Źródło obrazu: ESA/Hubble i NASA, R.  Federani, J.  Dębnik

Powyższe zdjęcie wykonane przez Kosmiczny Teleskop Hubble'a należący do NASA/ESA przedstawia stosunkowo pobliski obszar gwiazdotwórczy znany jako IRAS 16562-3959. / Źródło obrazu: ESA/Hubble i NASA, R. Federani, J. Dębnik

W lewej górnej i prawej dolnej części zdjęcia potężny strumień formowania się gwiazd wymiata ten pył, umożliwiając aparatowi uchwycenie odważnych połaci koloru. Jak wynika z komunikatu prasowego, kolory te pochodzą z „czterech oddzielnych filtrów” umieszczonych przed czujnikami światła aparatu, które umożliwiają „przechodzenie przez każdą nutę światła o bardzo określonej długości fali”. Badając te długości fal, astronomowie i naukowcy mogą dowiedzieć się więcej o składzie, temperaturze i gęstości obrazowanego obszaru.

Konstelacja Skorpiona, w której wydaje się, że gwiazda się formuje, jest konstelacją przypominającą skorpiona, z czerwoną gwiazdą Antares pośrodku. Według serwisu astronomicznego EarthSky. Konstelacja jest najlepiej widoczna w lipcu i sierpniu.

Oczekuje się, że sędzia prowadzący sprawę Trumpa w sprawie oszustwa cywilnego w Nowym Jorku wyda długo oczekiwane orzeczenie

W strzelaninie po paradzie Kansas City Chiefs Super Bowl jedna osoba nie żyje

Zatrzymanie w sprawie Huntera Bidena może pokrzyżować plany Partii Republikańskiej w sprawie impeachmentu

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *