Oszałamiające zdjęcie przedstawia świecącą w przestrzeni kosmiczną „choinkę”.

Oszałamiające zdjęcie przedstawia świecącą w przestrzeni kosmiczną „choinkę”.

(WJET/WFXP) – Zjawisko kosmiczne wywołuje świąteczną atmosferę za pomocą czegoś, co wygląda jak choinka wśród gwiazd.

NASA stwierdziła, że ​​teleskop Wykonano zdjęcie NGC 2264Jest to grupa młodych gwiazd w wieku od jednego miliona do pięciu milionów lat.

NGC 2264 — znaną również jako „Gromada Choinki”, ponieważ wygląda jak kosmiczne drzewo ze sznurami świecących świateł — można znaleźć w Drodze Mlecznej, około 2500 lat świetlnych od Ziemi.

Według NASA gwiazdy w NGC 2264 są młodsze i masywniejsze od Słońca.

Poniższe zdjęcie pokazuje gromadę obróconą o około 160 stopni w stosunku do standardowej astronomicznej północy, zwróconą w górę. Spowoduje to umieszczenie wierzchołka stożkowego kształtu drzewa blisko wierzchołka.

Na tym złożonym obrazie podobieństwo grupy do choinki zostało uwydatnione poprzez obrót obrazu i dobór kolorów. Źródło: NASA/CXC/SAO/L. Fratari i J. Major

Jeśli chodzi o zielony gaz w gromadzie, NASA stwierdziła, że ​​reprezentuje on „igły sosny” drzewa.

W powyższym odtwarzaczu wideo możesz także zobaczyć nowo powstałe gwiazdy w gromadach, które wyglądają podobnie do migoczących lampek bożonarodzeniowych.

Te nowe gwiazdy są „lotne i mogą powodować silne rozbłyski, jeśli zostaną uchwycone w promieniach rentgenowskich i innych rodzajach zmian, które można zobaczyć w różnych typach światła” – podaje NASA.

„Migające światła” na filmie zostały sztucznie stworzone, aby podkreślić pozycje gwiazd pokazane w promieniach rentgenowskich NASA. W prawdziwym życiu gwiazdy nie są zsynchronizowane.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *