„Oszustwo i zagrożenie dla zdrowia” – El Financio

Meksykańscy urzędnicy w środę twierdzili, że jakakolwiek szczepionka przeciwko COVID-19 w Internecie, sieciach społecznościowych, telefonach, aptekach, szpitalach lub w jakikolwiek inny sposób jest „oszukańcza i stanowi zagrożenie dla zdrowia”, ponieważ jest fałszywa. Powtórzył, że wszystkie zatwierdzone do tego celu leki są bezpłatne.

Federalna Komisja ds. Ochrony Zagrożeń Zdrowotnych (COFERIS) wydała ostrzeżenie po tym, jak firma farmaceutyczna Pfizer poinformowała, że ​​zidentyfikowała fałszywe szczepionki zarówno w Meksyku, jak iw Polsce.

Fałszywy lek Pfizer trafił do sprzedaży w połowie lutego w klinice w Nuevo Leon. Zlokalizowano trzy puste pojemniki z nieprawidłowymi datami ważności, co oszacowało, że od 15 do 18 osób mogło otrzymać niewłaściwą szczepionkę.


Sprawa wciąż toczy się w prokuraturze federalnej, poinformował w środę konsul Trevino, zastępca sekretarza stanu na północy kraju.

W marcu na lotnisku Campeche w południowo-wschodnim Meksyku przechwycono w prywatnym samolocie ponad 5700 dawek fałszywej rosyjskiej szczepionki Sputnik V. Samolot leciał do Hondurasu.

Do tej pory w tym roku Koferis wydał kilka ostrzeżeń dotyczących rzekomych fałszywych szczepionek firm AstraZeneca, Concino, Sinovac, Sinoform i Pfizer.

„Stosowanie szczepionki przeciwko COVID-19 jest bezpłatne i uniwersalne, a na razie urząd ten nie wydaje pozwoleń na jej sprzedaż ani import nikomu” – przypomniała firma w środę.

W Meksyku ponad 15 milionów ludzi zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19, co jest rekordowym wynikiem, biorąc pod uwagę, że kraj liczy około 126 milionów.

W środę po południu zastępca sekretarza ds. Zdrowia Hugo Lopez-Cadell powiedział na konferencji prasowej, że szczepionki stosowane w tym kraju są bezpłatne, a także bezpieczne i skuteczne oraz zostały zatwierdzone przez Coffebris.

Dlatego poprosił ludzi, aby nie dali się „oszukać” „nielegalnymi szczepionkami” i kłamstwami.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *