Oszustwo WhatsApp wysyła prostą wiadomość: przepraszam, kim jesteś

„Przepraszam, kim jesteś?” to wyrażenie, które oszuści Używają go przez WhatsApp Aby Cię oszukać, wykorzystać Twoje informacje, a nawet poprosić o pieniądze, gdy dostaną to, czego potrzebują, zgodnie z portalem informacje internetowe.

Według strony, jest to wspólne dla Oszuści tego typu kupują numer VoIP (I nie wolno go używać w WhatsApp) do różnych celów: konkretnej osoby lub przypadkowych osób.

Gdy już go znajdziesz Prawidłowy numer telefonu, wysyłają wiadomość z prostym przesłaniem: „Przepraszam, kim jesteś? Znalazłem Cię w mojej książce adresowej”, życzliwość jest jedną z największych cech, ponieważ zawsze starają się zdobyć zaufanie tych, z którymi mają do czynienia biznes.

Gdy wejdziesz do rozmowy, zapyta Cię o Twoje imię, gdzie pracujesz i ile masz lat? Plus kilka komplementów, które sprawią, że poczujesz się dobrze.

Po długiej i miłej rozmowie, Oszust poprosi o dodanie go do osobistego konta w mediach społecznościowych, w jaki sposób Instagram ten Portal społecznościowy FacebookHej, martwy.

„Ta technologia jest bardzo stara, ale nadal jest używana, ponieważ czasami niestety działa. Oszuści będą próbować uzyskać dostęp do Twoich publicznych informacji na Facebooku i Instagramie, takich jak lista znajomych i inne interesujące szczegóły, które mogą pomóc im ukraść Twoje pieniądze” potwierdza portal.

Wyjaśniają, że gdy dasz im dostęp do swoich sieci społecznościowych, następnym krokiem jest szantażowanie Cię, grożąc udostępnieniem tajnych zdjęć (prawdziwych zdjęć, jeśli je naiwnie udostępnisz lub edytujesz za pomocą Adobe Photoshop) ze znajomymi i rodziną, jeśli nie wysyłasz im pieniędzy.

Oko, Nie przestaną Cię szantażować po otrzymaniu pieniędzy, bo zawsze będą chcieli więcej.

Jak mogę chronić swoją tożsamość?

Powinieneś zignorować nieznane kontakty i nie udostępniać prywatnych informacji, takich jak ich osobiste konta w mediach społecznościowych.

Zgłoś kontakt WhatsApp z ich informacji kontaktowych, ale możesz również zgłosić określone wiadomości.

Pamiętaj, aby dostosować ustawienia prywatności swojego zdjęcia profilowego w Moich kontaktach. Jeśli coś pójdzie nie tak, zgłoś to na policję – policja może zlokalizować numer telefonu.

MRA

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.