Oto, co czeka Teleskop Kosmiczny Webba, gdy kieruje się w przestrzeń kosmiczną

Oto, co czeka Teleskop Kosmiczny Webba, gdy kieruje się w przestrzeń kosmiczną

JWST.

Teleskop Kosmiczny Webba opuścił Ziemię zdrową i zdrową w bożonarodzeniowy poranek, a astronomowie na całym świecie odetchnęli z ulgą. bNadchodzące tygodnie zawierają szereg przeszkód, które muszą zostać usunięte, aby teleskop o wartości 10 miliardów dolarów mógł rozpocząć misje naukowe. Poniedziałkowa noc, sieć Oficjalnie przekroczył odległość orbitalną Księżyca, pokonując ponad pół mili na sekundę w swojej podróży do miejsca docelowego.

W chwili pisania tego tekstu teleskop jest gotowy 305, 000 mil od Ziemi, około a jedna trzecia drogi do Cel, punkt w przestrzeni zwany L2. (Możesz sprawdzić plik stronie internetowej tutaj.) Obecnym etapem rozmieszczania teleskopu jest to, co NASA nazywa „drugim spalaniem korekcyjnym w połowie kursu”, co oznacza drugie użycie paliwa w celu skorygowania trajektorii statku kosmicznego w kierunku jego przeznaczenie. Dalej do dzisiaj to początek Opublikuj wszystkie ważne krem do opalania, który ochroni dane astronomiczne gromadzone przez Webb przed ciepło. Według NASA, to będzie „Jedno z najtrudniejszych rozmieszczeń statków kosmicznych, jakich NASA kiedykolwiek próbowała”.

Podkładki przeciwsłoneczne zostaną podniesione w nadchodzących dniach, jak skrzydła motyla wyłaniające się z kokonu. W ciągu tygodnia filtr przeciwsłoneczny zostanie w pełni wdrożony, a następnie Lustra i skrzydła lustrzane. Cały statek kosmiczny zostanie ujawniony Do końca pierwszego tygodnia styczniai Ale tam Tyle może jeszcze Pogarszać Jednak dzięki tym krokom najbardziej gryząca część procesu (uruchomienie) jest zakończona.

Miejsce docelowe, Lagrange Point 2 lub po prostu L2i idealny dla Teleskop próbuje zobaczyć niektóre z najstarszych gwiazd we wszechświecie. jak Zauważone przez NASA, L2 jest przydatne w astronomii, ponieważ jest względne Blisko ziemi i może utrzymać ziemię i księżyc A słońce jest z tyłu Zobacz wszechświat bez przeszkód. L2 iJest około miliona mil od Ziemi, więc teleskop potrzebowałby miesiąca, żeby się tam dostać.

Pierwsze zdjęcia z sieci Oczekuje się, że w czerwcu 2022 r., zakładając, że wszystko pójdzie dobrze w ciągu najbliższych kilku tygodni. Naukowcy mają nadzieję wykorzystać obserwacje teleskopowe, aby dowiedzieć się więcej o wczesnym Wszechświecie, znaleźć potencjalnie nadające się do zamieszkania egzoplanety i lepiej zrozumieć, w jaki sposób galaktyki powstawały i ewoluowały.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.