Oto najlepiej opłacani sportowcy na świecie w 2022 roku

the magazynu Forbesa Top 25 najlepiej opłacanych sportowców na świecie, biorąc pod uwagę zarobki, jakie zarobili przez cały 2022 rok.

Liczby uwzględnione w polu gry to pensje podstawowe, premie, pensje i nagrody pieniężne, które wynoszą około 100,00 $.

Podczas gdy zarobki niezwiązane z grami były bliskie 500 000 $ i pochodziły z rekomendacji, licencji i występów, a także korzyści pieniężnych z każdego biznesu, w którym sportowcy byli bardzo zainteresowani.

Forbes z kolei wyjaśnił, że w układzie nie uwzględniono dochodów z inwestycji, takich jak wypłaty odsetek czy dywidend, ale uwzględniono płatności za akcje sprzedawane przez sportowców, a także zadbano o to, by magazyn nie potrącał podatków ani opłaty od agentów.

Wybitni sportowcy w rankingu

Naomi Osaka

the Tenisista 25-letnia Japonka zajmuje pierwsze miejsce, ponieważ zarobiła 51,1 miliona dolarów, z czego 1,1 miliona dolarów pochodzi z gry, a 50 000 dolarów poza boiskiem, a magazyn twierdzi, że jej portfolio reklamowe pozostaje jednym z najlepszych w sporcie.

Ponadto w jego dochodach wyróżnia się jego firma zajmująca się pielęgnacją skóry, firma produkcyjna i agencja talentów, a także inwestycja, jaką poczynił w zespole Pickleball.

Serena Williams

Williamsa Jest Amerykaninem, gra też w tenisa, aw tym roku zarobił 41,3 miliona dolarów zysku, 0,3 miliona dolarów ze sportu i 41 milionów dolarów z różnych działań, ponieważ jego firma ma inwestycje w ponad 70 startupach i nowych firmach. Firma, którą założył, zajmująca się sprzedażą miejscowych produktów przeciwbólowych.

Ponadto zagrał epizod w nowym filmie Glass Onion: A Knives Out Mystery, działalność, która również przyniosła mu dodatkowe dochody.

Eileen Joe

Trzecie miejsce zajęła Chinka Elaine Guo, która uprawia freestyle skating lub freeskating. 19-letni Gu zarobił w tym roku 20,1 miliona dolarów, z czego 0,1 miliona dolarów pochodzi z gier, a 20 milionów z działalności, takiej jak jego obszerna lista sponsorów, na której znajdują się Red Bull, Therabody i Louis Vuitton, a także chińskie firmy, takie jak Mengniu Dairy. i JD.com. Jest także modelką, jako klientka agencji IMG.

Emma Raducano

Na czwartym miejscu znalazła się brytyjska tenisistka Emma Raducano, która w wieku 20 lat miała dochód w wysokości 18,7 mln dolarów, z czego 0,7 mln dolarów pochodziło ze sportu, a 18 mln dolarów ze sponsoringu z British Airways, Dior, Evian , HS PC, Porsche. Nike, Tiffany i Vodafone.

Iga cię uzdrowiła

21-latka z Polski jest na piątym miejscu z zarobkami w wysokości 14,9 mln dolarów, z czego 9,9 mln to gra w tenisa, a 5 mln to jej wrześniowy kontrakt z IMG, największą agencją tenisową. Rekomendacje, które obejmują Asics i PZU, firmę ubezpieczeniową w Polsce.

Wenus Williams

42-letnia amerykańska tenisistka jest na szóstym miejscu, z zarobkami w wysokości 12,1 miliona dolarów, z czego 0,1 miliona pochodzi z hazardu, a 12 milionów pochodzi z reklam i jej pracy jako mówcy, za którą jest dobrze opłacana. .

Coco Jove

Gauff jest siódmym w rankingu 18-letnim tenisistą z dochodem w wysokości 11,1 miliona dolarów, z czego 3,1 miliona dolarów pochodzi ze sportu i 8 milionów dolarów ze sponsoringu z markami takimi jak New Balance. Jednak recenzent utrzymuje: „Jej pensja sądowa mogłaby być wyższa, gdyby nie powolne i stałe podejście jej agenta i jej rodziców”, ponieważ chcą trzymać ją z dala od rozpraszania uwagi.

Szymon Beals

Biles, 25-letni amerykański gimnastyk, w 2022 roku zarobił 10 milionów dolarów wpływów w całości z działalności poza kortem, głównie ze sponsorowania SuperBowl, BMC, Subway, Powerade i Athleta, a także z niektórych akcji.

Jessica Pegula

Amerykańska tenisistka zajmuje dziewiąte miejsce z zarobkami w wysokości 7,6 miliona dolarów, z czego 3,6 miliona dolarów pochodzi ze sportu, a 4 miliony dolarów z linii produktów do pielęgnacji skóry i rekomendacji marek takich jak Adidas, Yonex i Ready Nutrition.

Mingi Lee

26-letni golfista z Australii zajmuje 10. miejsce z zarobkami w wysokości 7,3 miliona dolarów, z czego 4,8 pochodzi ze sportu, a 2,5 miliona dolarów z rekomendacji takich marek jak Aon, Hana Bank i Waac.

Kolejne pozycje zajmowali koszykarz Candice Parker, badmintonista PV Sindhu, tenisista Leela Fernandez, golfistka Lydia Ko, tenisistka Anas Jabeur i Paula Badusa, tenisistka i golfistka Lexi Thompson, Jin Young Koo i N Ji Chun. , piłkarze Alex Morgan i Megan Rapinoe, golfiści Brooke Henderson i Nelly Korda oraz tenisiści Caroline Garcia i Garbiñe Muguruza.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.