Oto tabela pozycji przedolimpijskich meczów japońskiej siatkówki kobiet z Panthers po szóstym meczu

Oto tabela pozycji przedolimpijskich meczów japońskiej siatkówki kobiet z Panthers po szóstym meczu

Dziś, w sobotę, argentyńska reprezentacja siatkówki kobiet rozegra szósty z siedmiu meczów w turnieju eliminacyjnym przed Igrzyskami Olimpijskimi odbywającymi się w Paryżu w 2024 roku. Przy tej okazji Pantery pokonały Bułgarię 3:2 w bardzo trudnym meczu, w którym padły wyniki 25-14, 14-25, 25-20, 19-25 i 18-16. Przeciwniczka Kordoby, 20-letnia Bianca Cugno, po raz kolejny została królem strzelców Argentyny – i to w meczu – z 20 punktami.

Tym samym zajęli piąte miejsce w drugiej grupie rankingowej rozgrywanej w Japonii. Dlatego dwie drużyny, które wezmą udział w kolejnych igrzyskach olimpijskich w tej dyscyplinie (są trzy jednocześnie, pozostałe rozgrywane są w Polsce i Chinach) to Turcja i Japonia. W Chinach Serbię i Dominikanę zajmują kwalifikujące się miejsca; W Polsce czołowe miejsca zajmują Stany Zjednoczone i lokalny region.

grupa A

Tak prezentują się rankingi przedolimpijskich meczów siatkówki rozgrywanych w ChinachFIVB – Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej

Grupa B

Oto tabela przedolimpijskiego turnieju siatkówki rozgrywanego w JaponiiFIVB – Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej

Grupa C

Oto tabele przedolimpijskiego turnieju siatkówki rozgrywanego w PolsceFIVB – Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej

*Wszystkie czasy podano według czasu argentyńskiego.

Reprezentacja Argentyny udała się na kontynent azjatycki w 14 zespołach: armatorach Wiktoria Mayer i Tatiana Vera; Centraliści Bianca Farriol, Candelaria Herrera i Brenda Graf; Najlepsi odbiorcy Yamila Nežić, Daniela Bulić, Candela Salinas, Antonella Fortuna i Eugenia Nosac; Przeciwieństwa Bianca Cugno i Erika Mercado; I liproza Tatiana Rizzo i Agustina Belluso.

W Paryżu 2024 wystartuje 12 drużyn męskich i 12 drużyn kobiecych. Na koniec etapu przedolimpijskiego zostanie wyłonionych siedem najlepszych miejsc (Dwóch kwalifikatorów z każdego z trzech regionów oraz Francji, która ma gwarantowany bilet ze względu na swój status gospodarza). Pozostałe pięć miejsc zostanie ustalonych według klasyfikacji FIVB w czerwcu 2024 r., po zakończeniu fazy zasadniczej Ligi Narodów Zjednoczonych w Piłce Siatkowej (VNL).

Dowiedz się o projekcie Trust

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *