Oto zmiany w danych udostępnianych Facebookowi

Madryt, 8 maja. (Portaltic / EP) –

15 maja prof. Nowe Warunki WhatsApp i Polityka prywatności, Które użytkownicy muszą zaakceptować z czasem, nawet jeśli firma nie usunie kont osób, które tego nie zrobią do dnia.

Wyślij WhatsApp Powiadomienia Dla jego użytkowników w ciągu ostatnich miesięcy do Powiadom ich o tej zmianie. Nowa polityka została opracowana dla Nowe sposoby czatowania z firmami i robienia zakupów w rozmowach w aplikacjiCo lub co Już ogłosili W październiku ubiegłego roku jest to „całkowicie opcjonalne” zgodnie z technologią, ale zasady były kontrowersyjne dla wielu użytkowników.

Niektóre prace związane z zakupami Zintegrowany z Facebookiem, dzięki czemu firmy mogą zarządzać swoimi zapasami za pośrednictwem aplikacjiA także „aby ludzie mogli wybrać, czy chcą komunikować się z firmami” – wyjaśnił WhatsApp.

Użytkownicy mogą faktycznie używać aplikacji do kontaktowania się z firmami w WhatsApp Business w celu czatowania i kupowania produktów. Według najnowszych wiadomości firmy otrzymają płatne usługi, ale nie użytkownicy, którzy nadal będą korzystać z usługi bezpłatnie.

Jakie dane są udostępniane Facebookowi

Jako firma na Facebooku (jak Facebook, Instagram czy Oculus), WhatsApp udostępnia zebrane dane innym spółkom z grupy, Takie firmy udostępniają dane użytkowników WhatsApp.

Dane te obejmują Aktywność użytkownika w aplikacji (ustawienia, interakcja, powtarzanie(Lub diagnostyka serwisowa lub informacje o urządzeniu i połączeniu)Model, system operacyjny, poziom baterii, strefa czasowa, adres IP).

Zainstalowano również „Cookies” do pracy i świadczenia usług, Oprócz świadczenia usług internetowych, ulepszania doświadczeń, zrozumienia sposobu korzystania z usług i ich personalizacji ”.

Dodatkowo jest dodawany Informacje od osób trzecich, Od innych użytkowników, do których dzwoni użytkownik lub którzy mają numer telefonu użytkownika w swoim programie, ze skarg dotyczących domniemanych naruszeń, od firm, z którymi użytkownik wchodzi w interakcję w aplikacji lub od dostawców usług.

„Obie strony Możemy wykorzystywać otrzymane informacje do obsługi, dostarczania, ulepszania, rozumienia, personalizowania, wspierania i promowania naszych usług Oraz ich oferty, w tym produkty firm z Facebooka ”- wyjaśnia WhatsApp na swoim zdjęciu Polityka prywatności.

Firma to stwierdziła Nowa polityka nie pociąga za sobą fundamentalnych zmian W przetwarzaniu danych Dla użytkowników w Unii Europejskiej.

Powtórz aplikację również, że wiadomości użytkownikaBędzie szyfrowany od końca do końca na zawszeJest to mechanizm szyfrowania, który umożliwia odczytanie go tylko nadawcy i odbiorcy, więc WhatsApp nie będzie mógł go przeczytać ani odsłuchać.

Co to jest użycie danych?

Wśród danych udostępnianych Facebookowi WhatsApp podkreśla jego wykorzystanie do zwiększania bezpieczeństwa, na przykładSystemy bezpieczeństwa i zwalczanie spamu, zagrożeń, nadużyć lub działań naruszających prawo”.

Aplikacja ma również na celu poprawę swoich usług i doświadczeń użytkowników dzięki integracji danych, takich jak Sugestie dla znajomych, połączeń grupowych lub treściDostosowywanie funkcji i pomoc w dokonywaniu zakupów orazWyświetlaj trafne reklamy i oferty Poprzez produkty firm Facebooka.

Pozostałe posty dotyczą integracji WhatsApp z innymi usługami Facebooka, takimi jak Platforma płatnicza Facebook Pay Aby zapłacić za produkty lub usługi w WhatsApp lub Pozwól czatować z WhatsApp z ekranów Smart Portal.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *