OX2 sprzeda dwie polskie farmy wiatrowe udziałowcom DIF Capital

Deweloper energii odnawialnej OX2 zgodził się sprzedać dwie polskie farmy wiatrowe funduszom zarządzanym przez akcjonariuszy DIF Capital.

DIF Capital Partners podpisał umowę na farmy wiatrowe Krajevo i Sulmiersis za pośrednictwem funduszu DIF Infrastructure Fund VI. Obiekty w regionach Botswany i Audi w Polsce mają łączną moc 63 MW.

Dyrektor generalny OX2, Paul Stormon, powiedział: „Cieszę się, że mogę powitać DIF Capital Partners jako nowego partnera z jego bogatym doświadczeniem zdobytym podczas długoterminowych inwestycji w projekty związane z energią odnawialną.

„Nasza współpraca jest znaczącym krokiem w obecnej ekspansji OX2 w Polsce. Czterokrotnie zwiększa ilość zielonej energii produkowanej przez farmy wiatrowe w Polsce budowane przez OX2”.

Obecnie w budowie są farmy wiatrowe. Farma wiatrowa Krajevo będzie wytwarzać 40 MW z 12 turbin wiatrowych Vestas, które będą w stanie wytwarzać około 131 GWh czystej energii rocznie.

Farma wiatrowa Salmiersis o mocy 23,1 MW w Sulmiersis w dystrykcie Crotos będzie korzystać z siedmiu turbin wiatrowych Vestas. Rocznie będzie wytwarzać 68 GWh odnawialnej energii elektrycznej.

OX2 zgodził się opracować oba projekty w ramach zaprojektowanej umowy inżynieryjnej, zaopatrzeniowej i budowlanej. Projekty te będą gotowe do końca przyszłego roku.

Po uruchomieniu OX2 zgodził się zapewnić techniczne i biznesowe zarządzanie obiektami lotniczymi.

Razem farmy wiatrowe będą generować 200GWh energii elektrycznej, co wystarczy na dostarczenie energii elektrycznej do 50 000 domów rocznie, jednocześnie kompensując 70 000 ton emisji dwutlenku węgla rocznie.

Firmy nie ujawniły szczegółów finansowych transakcji.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *