Paczków, polska perełka, której nie można przegapić

Paczków, polska perełka, której nie można przegapić

Baskow To małe polskie miasteczko liczące około 7500 mieszkańców, którego nie można ominąć podróżując po kraju. Należy do powiatu nyskiego i jeśli spojrzymy na mapę, leży na obrzeżach historycznego województwa dolnośląskiego. Do Francji jest daleko, ale łączy ich jedno: to”Polskie Carcassonne'.

Jest to miejsce, które warto uwzględnić w planie swojej podróży właśnie z tego powodu: ponieważ jest jednym z niewielu miast na całym kontynencie europejskim, które w całości zachowało średniowieczne twierdze budowane na jego terenie przez lata. Wcześniej w historii.. konkretnie w XIV wieku.

Rzeczywiście znaczenie tych budowli jest tak duże, że zarówno stare miasto Pakov, jak i jego średniowieczne zamki są uważane za oficjalne narodowe pomniki historii Polski. Ponieważ miało to miejsce 13 listopada 2012 r., nie jest to całkiem niedawna sytuacja.

Nie da się ukryć, że wizyta w murach Paczkowa jest obowiązkowym elementem każdej wizyty w tym mieście. Warto wiedzieć, że dziś buduje się je z kamienia, choć w przeszłości do ich budowy używano gliny i drewna. W sumie w tym zakątku Polski znajduje się 1200 metrów fortyfikacji, a z 24 wież, jakie mur miał na początku, 19 z nich nadal stoi majestatycznie.

Ale oczywiście, nawet jeśli nie mówimy o bardzo dużym mieście, w Paczkowie są inne miejsca, które warto odwiedzić. Specjalnością tego miasta jest to Domy renesansowe, barokowe i neoklasyczne Mieści się w nim sąsiadów i znajduje się wokół rynku. Budynki te są również historyczne, niektóre pochodzą sprzed około 500 lat.

O tym też nie możemy zapomnieć Ratusz, jej 48-metrową wieżę widać z różnych miejsc Paczkowa. Jest bardzo fotogeniczny, więc jeśli go odwiedzisz, na pewno zatrzymasz się, aby zrobić kilka zdjęć. Ale jest jeszcze jedno miejsce, które musisz odwiedzić podczas spaceru po tym miejscu: Kościół Juana Evangelisty.

Według Polaków jest to jeden z najwybitniejszych kościołów warownych w całym kraju, dlatego mamy nadzieję, że nie możecie go przegapić. Co warto odwiedzić? Kościół Najświętszej Marii Panny ze średniowiecznymi rzeźbami i zabytkami sztuki sakralnej. Trzeba docenić jego architekturę, która ewoluowała na przestrzeni lat.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *