Pająki zmieniające się dla kotów: Oto jak gry wideo są modyfikowane w celu zwalczania fobii użytkowników | Arachnofobia | talasofobia | Dostępność | Xbox | Microsoftu | PlayStation | technologia

Pająki zmieniające się dla kotów: Oto jak gry wideo są modyfikowane w celu zwalczania fobii użytkowników |  Arachnofobia |  talasofobia |  Dostępność |  Xbox |  Microsoftu |  PlayStation |  technologia

programiści gra wideo Wprowadzili zmiany w swoich tytułach, aby walczyć z fobią użytkowników i złagodzić szkodliwy wpływ, jaki postacie i sekwencje mogą mieć na graczy, z opcjami takimi jak tryb thalassofobii lub zamiana pająków na koty.

Branża gier wideo się rozwija Gry, które są bardziej dostępne dla graczyOferuje opcje dla osób ze specjalnymi potrzebami lub problemami ze wzrokiem i słuchem.

Wśród tych, którzy zdecydowali się przełamać te bariery, jest Microsoft, który niedawno wprowadził nowe filtry w wyszukiwarce gier Xbox, aby ułatwić znajdowanie gier w swoim sklepie.

Zobacz: PlayStation Showcase 2023: Sony potwierdza swoją nową „konsolę przenośną” i prezentuje słuchawki bezprzewodowe

A także Blizzard, który dodał Ponad 50 opcji ułatwień dostępu dla Twojej następnej edycji Diablo IVze szczegółami, takimi jak tłumaczenie, podpowiedzi głosowe i opcje wspomagania sterowania, dla „Przełam bariery, które mogą utrudniać grę„.

Twórcy nie tylko chcą usunąć te ograniczenia dla osób o określonych potrzebach fizycznych, ale także planują to zrobić Połóż kres obawom, jakie mogą mieć użytkownicy podczas gry.

W ten sposób Axios kompiluje go do pliku który zawiera najnowsze wiadomości z trzech powiązanych gier wideo, które ogłosiły specjalne tryby zaprojektowane, aby pomóc graczom przezwyciężyć ich fobie.

Jeden z nich jest Horyzont Zakazany Zachódz PlayStation, które zostało zaktualizowane o DLC Burning Shores, aby zawierało sytuacja talasofobii. Jest to funkcja mająca na celu łagodzenie objawów tego zaburzenia, na które składa się posiadanie Strach przed morzem i głębinami.

Aby rozwiązać ten problem, gra poprawia widoczność otoczenia pod wodą i pozwala użytkownikom na ciągłe oddychanie.Bez względu na to, jak potoczy się historia’, zebrane przez użytkownika WLF359, menedżera społeczności Guerrilla w społeczności Reddit franczyzy.

Horizon Forbidden, West: Burning Shores dodało sytuację związaną z talasofobią.

OBEJRZYJ: Street Fighter 6: data premiery, cena, wymagania oraz zwiastuny gier Ryu i Chun-Li

Gwiezdne Wojny Jedi: Survivoropracowane przez Respawn Entertainment, również pojawiło się pod koniec kwietnia Z trybem awaryjnym arachnofobiiktóra pozwala zatrzeć ślad po Wyyyschokku, gatunku z planety Kashyyyk.

Po włączeniu tej funkcji, która jest opcjonalna, te stawonogi w grze nabywają inne cechy, które różnią się od pająków, takie jak nogi lub skupiska, Wygląda więc jak inne stworzenie.

Jest to odwracalna opcja, która nie wpływa na ogólny postęp historii ani osiągnięcia graczy, więc według Gamerant przedstawia te same wyzwania, co gdyby ten filtr nie został aktywowany dla graczy z arachnofobią.

Dziedzictwo Hogwartu obejmowało arachnofobię. | (Zdjęcie: gry WB)

Dostępny jest również tryb arachnofobii w grze wideo Dziedzictwo HogwartuPo zastosowaniu łatki 1140773 na PlayStation i Xbox S | X i PC. Ta łatka w szczególności na to pozwalaZmienia wygląd wrogich pająków„, Zmniejsza również hałas wydawany przez te stawonogi i sprawia, że ​​ich tusze są niewidoczne.

Nie są pionierami

Z Axios to pamiętają Firmy te nie są pionierami w rozwiązywaniu problemów fobii u graczy, Od 2020 roku znany jest przypadek arachnofobii w Grounded, grze survivalowej należącego do Microsoftu studia Obsidian Entertainment.

Deweloper wraz z członkami Xbox Research przeanalizował więc, jak grupa użytkowników negatywnie zareagowała na pojawienie się pająków podczas gier. Zauważ, że strach i wstręt do tych stawonogów”Zwiększona we wszystkich zwiadowcach, ponieważ dodano pajęczyny, oczy i efekty dźwiękowe”, jak wskazano w oświadczeniu.

PATRZ: Street Fighter 6 ujawnia zwiastun premierowy z udziałem rapera Lil Wayne’a

Grounded współpracowało również z Microsoftem, aby zrozumieć, jak złagodzić te obawy podczas grania, i stworzyło konsolę, która włącza „Tryb awaryjny”, który zmienia wygląd pająków oraz usuwa nogi i kły.

W odpowiedzi na pytanie Axios, programista Obsidian Brian McIntosh powiedział, że jego celem jest „Nie chodziło tylko o to, aby pająki nie były przerażające„, ale aby zapewnić graczom z fobią sposób na zmniejszenie”Twój poziom strachu przed tym, czego ktoś może doświadczyć, nie jest fobią„.

Z drugiej strony reakcja twórców symulacyjnej gry akcji Satisfactory była znacznie ostrzejsza, gdy wprowadzili ją w 2019 roku Opcja Zastąp pająki hologramami kocich pyszczków.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *