Paleontolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley przedstawia nową teorię, dlaczego T. Rexes miał tak małą broń

Paleontolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley przedstawia nową teorię, dlaczego T. Rexes miał tak małą broń

Mnóstwo dzieci i dorosłych zastanawiało się głośno, kiedy po raz pierwszy poznali króla dinozaurów? Tyranozaur RexDlaczego te potężne wymarłe bestie mają krótkie i krótkie ramiona. Cóż, profesor UC Berkeley ma nową odpowiedź.

Kevin Badian, wybitny emerytowany profesor biologii integracyjnej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i kustosz Muzeum Paleontologii Uniwersytetu Kalifornijskiego (UCMP), uważa, że ​​do tej pory paleontolodzy źle traktowali kwestię krótkiej ręki. Badian uważa, że ​​z ewolucyjnego punktu widzenia błędem może być myślenie o tym, do czego te krótkie ramiona ewoluowały, ale raczej o tym, co ewoluowały, aby zejść z drogi.

Jak Raporty UC Berkeley WiadomościNowa teoria Badiana została opublikowana w Acta Paleontologia Paulonica, I wygląda to tak: co by było, gdyby dinozaury o krótszych kończynach przednich miały biologiczną przewagę nad swoimi dłuższymi odpowiednikami, jeśli chodzi o sposób karmienia zwierząt?

„Co by było, gdyby kilka dorosłych dinozaurów zbiegło się na padlinie? Masz zestaw ogromnych czaszek, z niewiarygodnie silnymi szczękami i zębami, rozdzierającymi ciało i kości tuż obok ciebie. Co jeśli twój przyjaciel uważa, że ​​robisz się trochę za wcześnie? On może cię ostrzec, odcinając ci ramię” — wyjaśnia Badian. „Więc może być korzystne zmniejszenie kończyn przednich, ponieważ i tak nie używasz ich do drapieżnictwa”.

Wszystkie poprzednie hipotezy dotyczące przyczyny T-Rex Posiadanie tylko tak krótkich ramion, mówi Badian, może wyjaśnić, dlaczego utrzymywali te krótkie ramiona od pokoleń. Wśród teorii jest to, że był w jakiś sposób przydatny w kojarzeniu się lub że użyli go w zamachu stanu Triceratops.

Mówi, że teoria Badiana wyjaśnia, dlaczego istnieją przodkowie T-Rex Mają dłuższe ramiona i dlaczego ewolucja je skróciła T-Rex i podobne gatunki na całym świecie.

Zauważa, że dinozaur Osoby, którym właśnie odcięto rękę, prawdopodobnie szybko umrą z powodu krwawienia, szoku lub możliwej infekcji. Więc przeżyli T-Rexy Osoby z krótszymi kończynami przednimi odnosiły większe sukcesy i były bardziej zdolne do rozprzestrzeniania się.

Dopiero w ostatnich latach dowody kopalne doprowadziły do ​​tego przekonania Tyranozaur Rex Było to zwierzę stadne i prawdopodobnie polowano na nie i karmiono w grupach. Ta idea doprowadziła Badiana bezpośrednio do nowej hipotezy.

„Kilka ważnych kamieniołomów odkrytych w ciągu ostatnich 20 lat chroni zarówno dorosłe, jak i młodociane dinozaury” – powiedział Badia UC Berkeley News. „Nie możemy zakładać, że żyli razem, a nawet zginęli razem. Wiemy tylko, że zostali pochowani razem. Ale kiedy znajdziesz kilka miejsc z tymi samymi zwierzętami, to jest to silniejszy sygnał. Możliwość, już wysunięta przez innych badaczy, jest taka, że ​​polowały w grupach.

Badian mówi, że potrzebne będą dalsze testy teorii krótkiej ręki, a to będzie wymagało pewnego rodzaju crowdsourcingu.

„Rany po ugryzieniu na czaszce i innych częściach szkieletu są dobrze znane u tyranozaura i innych mięsożernych dinozaurów” – powiedział Badian. „Jeśli na miniaturowych kończynach znajduje się mniej śladów ugryzień, może to być oznaką sukcesu redukcji”.

Zdjęcie: Marcus Spaceki

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.