Pandemia COVID-19: aktualizacje na żywo i wiadomości z 6 czerwca 2021 r.

Pandemia COVID-19: aktualizacje na żywo i wiadomości z 6 czerwca 2021 r.

Śledzimy najnowsze wiadomości dotyczące epidemii koronawirusa i globalnej reakcji. Rejestracja tutaj Zamów nasz codzienny biuletyn o tym, co musisz wiedzieć.

Stany Zjednoczone osiągnęły kamień milowy, podając ponad 300 milionów dawek szczepionek. Nowe przypadki i zgony nadal spadają i wracają do poziomów po tym, jak Stany Zjednoczone zaczęły nakładać ograniczenia w marcu 2020 r.

The Telegraph donosi, że Wielka Brytania przyspieszy swój program szczepień, starając się wyjść z blokady. Tymczasem urzędnicy służby cywilnej opracowują plany awaryjne, aby opóźnić złagodzenie ograniczeń dotyczących wirusów 21 czerwca Podał Financial Times.

Chiny autoryzowane użycie awaryjne Szczepionka dla dzieci z koronawirusem firmy Sinovac Biotech Ltd. , aby stać się pierwszym dużym krajem, który udzieli zgody osobom w wieku poniżej trzech lat. Singapur odwołał wyścig Formuły 1 po raz drugi z powodu pandemii.

Kluczowe zmiany:

Subskrybuj codzienną aktualizację wirusów od Zespół Diagnostyki Bloomberg Tutaj. Wpisz CVID Na urządzeniu, aby uzyskać globalne dane dotyczące przypadków i zgonów.

Malezja zaprasza 3000 osób na badania kliniczne (10:00 czasu HKST)

Ministerstwo Zdrowia Malezji poinformowało, że zaprosi 3000 osób do wzięcia udziału w badaniach klinicznych nowej szczepionki przeciwko Covid-19 Shenzhen Kangtai Biological Products Co., Ltd.

W oświadczeniu stwierdzono, że między innymi kraj Azji Południowo-Wschodniej – w tym Kolumbia, Argentyna, Pakistan, Filipiny i Ukraina – bierze udział w badaniach klinicznych. Dodała, że ​​badania obejmują inaktywowaną szczepionkę SARS-CoV-2 (Vero Cell), którą Chiny zatwierdziły do ​​użycia w sytuacjach awaryjnych 14 maja.

Filipiny potrzebują 524 milionów dolarów więcej na szczepionki: raport (9:46 rano HKT)

Filipiński rząd planuje wydać dodatkowe 25 miliardów pesos (524 miliony dolarów) na zakup ujęć Covid-19, Filipińska gwiazda Poinformowano o tym w niedzielę, powołując się na ministra budżetu Wendella Avisado. Kraj Azji Południowo-Wschodniej opracował budżet 82,5 miliarda pesos w tym roku na program szczepień przeciwko Covid-19.

Filipiny otrzymały również dodatkowy 1 milion dawek od Sinovac Biotech Ltd. Chiński w niedzielę, podała GMA News.

Wielka Brytania może zacząć strzelać do dzieci w sierpniu: The Telegraph (8:54 rano HKST)

Według The Telegraph, szczepionki przeciwko koronawirusowi mogą być oferowane dzieciom w Wielkiej Brytanii od sierpnia zgłaszane, powołując się na osoby znające plan.

Źródło rządowe powiedziało gazecie, że zgodnie z obecnym modelem Wielka Brytania byłaby gotowa do rozpoczęcia szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat do drugiej połowy sierpnia lub najpóźniej na początku września. Dodała, że ​​ministrowie czekają na opinię Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Dwie kolejne sprawy w australijskim stanie Victoria (7:18 HKST)

Australijski stan Wiktoria odnotował dwie kolejne lokalne infekcje wirusem Covid, podczas epidemii, która doprowadziła do zamknięcia jego największego miasta, Melbourne.

Zdjęcia w USA dla nowych pracowników (6:58 HKST)

Zamówisz United Airlines CNBC poinformowało, powołując się na notatkę dla pracowników linii lotniczych, że nowi pracownicy muszą udowodnić, że zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19.

Firma z siedzibą w Chicago poprosi kandydatów z zewnątrz z ofertami pracy po 15 czerwca o potwierdzenie, że otrzymali pełne szczepienie przed datą rozpoczęcia. W połowie maja Delta ogłosiła, że ​​będzie wymagała zaszczepienia nowych pracowników.

Golfista Ram wycofuje się po pozytywnym teście (6:49 HKT)

Hiszpański golfista John Ram wycofał się z PGA Memorial Golf Championship w Muirfield w stanie Ohio, po otrzymaniu wiadomości o pozytywnych momentach testów Covid-19 po ukończeniu 64 lat w trzeciej rundzie.

Ram, numer trzy na świecie, wydawał się być w świetnej sytuacji, aby otrzymać czek za pierwsze miejsce w wysokości 1,67 miliona dolarów, ale otrzymał wiadomość po tym, jak zszedł z 18. miejsca z sześcioma strzałami przewagi w ostatniej rundzie w niedzielę. W programie CBS widziano go, jak kołysał się z bólu. Wcześniej w sobotę Ram miał dziurę w jednym, kończąc drugą rundę.

Stowarzyszenie podało w oświadczeniu, że 26-letni Ram przeszedł protokoły śledzenia umów i codzienne testy po bliskim kontakcie z kimś, kto uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Wracał z negatywnymi wynikami codziennie od wtorku do piątku, ale jego wynik testu okazał się pozytywny w sobotę, według PGA.

Liczba zgonów w Brazylii nadal spada (17:52 czasu nowojorskiego)

Według Ministerstwa Zdrowia liczba zgonów w Brazylii spadła po raz siódmy w ciągu ośmiu tygodni do 11474, około połowy szczytowego poziomu osiągniętego dwa miesiące temu. dane. Z ponad 470 000 zgonów od czasu pandemii Brazylia ma drugie miejsce po Stanach Zjednoczonych pod względem liczby ofiar

Liczba nowych przypadków tygodniowo wzrosła nieznacznie do ok. 436 tys., w porównaniu do szczytowego poziomu ok. 540 tys. w marcu. Kolejne 66 017 przypadków zostało zgłoszonych w sobotę, łącznie 16,9 miliona.

Stany Zjednoczone przekazują 300 milionów dawek szczepionki (17:07 czasu nowojorskiego)

Stany Zjednoczone osiągnęły kamień milowy z ponad 300 milionami dawek szczepionek, Centers for Disease Control and Prevention wzmiankowany w. Sobota. Zarejestrowano kolejne 1,15 miliona dawek, średnio 938 000 przez siedem dni, według Urządzenie do śledzenia szczepionek Bloomberg.

Tempo szczepień spadło do najniższego poziomu od stycznia. Prezydent Joe Biden postawił sobie za cel podanie co najmniej jednej dawki 70% dorosłych do 4 lipca. Według CDC liczba ta wynosi obecnie 63,4%.

Dodatnia cena w Nowym Jorku nadal spada (15:12 czasu nowojorskiego)

Pozytywny wskaźnik testów w stanie Nowy Jork spadł do rekordowo niskiego poziomu siódmy dzień z rzędu. Siedmiodniowa średnia krocząca 0,54% jest jedną z najniższych w USA in

Liczba ta spadła do 0,73%, najniższego poziomu od początku pandemii, 29 maja i od tego czasu stale spada. To trwało 61 dni z rzędu, powiedział gubernator Andrew Cuomo w oświadczeniu.

Cuomo zgłosił 761 nowych przypadków i 14 zgonów.

Niezgłoszone przypadki szkolne w Idaho (godz. 14:25 czasu nowojorskiego)

Szkoły w Idaho zgłaszają około połowę liczby dzieci w wieku szkolnym, które uzyskały pozytywny wynik testu na Covid-19 w całym stanie. analizowanie Przez męża stanu z Idaho. Szkoły zgłosiły 8660 znanych przypadków między wrześniem 2020 r. a majem 2021 r., chociaż analiza danych stanowych pokazuje, że w tym okresie ponad 16 000 dzieci uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Ta niespójność prawdopodobnie utrudniła szkołom w Idaho radzenie sobie z kryzysem i może utrudnić planowanie na przyszły rok, podała gazeta. Główny problem, jak stwierdzono w artykule, polegał na tym, że laboratoria testowe, pracownicy służby zdrowia i rodzice nie musieli przekazywać do szkół, gdy uczeń uzyskał wynik pozytywny.

Dodatnia stopa Kalifornii pozostaje poniżej 1% (13:25 czasu nowojorskiego)

Według stanowego departamentu zdrowia średnia siedmiodniowa liczba pozytywnych testów w Kalifornii wyniosła 0,8% stronie internetowej. Wskaźnik utrzymuje się poniżej 1% od 17 maja. Wczoraj kraj zgłosił 1157 nowych przypadków COVID-19, ze wskaźnikiem 2,0 nowych przypadków na 100 000 przypadków. Było 63 zgonów. Kalifornia podała łącznie ponad 38,2 miliona szczepionek.

Teren fabryki Vietnam Indobrik Heights (10:47 NYT)

Ponad połowa nowych infekcji w Wietnamie została zgłoszona w prowincji Bac Giang, gdzie znajduje się Apple Inc. dostawców Samsung oraz blisko ćwierć miliona pracowników fabryk spoza prowincji. W sobotę rząd poinformował, że liczba nowych infekcji nabytych lokalnie sięgnęła 246, a trzy osoby zmarły. Łączna liczba obrażeń wyniosła 8541 zgonów.

Około 150 000 dawek szczepionki zostało podanych pracownikom fabryki w Pak Jiang, podało Ministerstwo Zdrowia na dwa dni przed terminem, nie precyzując, ilu robotników zostanie tam zaszczepionych.

Jak donosi gazeta Tui Tri, prowincja północna planuje sprowadzić dziesiątki tysięcy pracowników fabryki do domu, aby zmniejszyć ryzyko przeniesienia wirusa w gęstych miejscach kwarantanny i na obszarach doświadczających dystansu społecznego.

Epidemia w USA nadal słabnie (7:17 czasu nowojorskiego)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *