Papież Franciszek przewodził emigrantom robotniczym, którzy przybyli na Cypr

3 grudnia 2021 r. papież Franciszek będzie przewodniczył na stadionie GSP w Nikozji na Cyprze. REUTERS / Amir Cohen

W ten piątek, drugiego dnia wizyty papieża Franciszka na Cyprze, na terenie GSP Grounds w Nikozji odbyła się masowa impreza, w której wzięły udział tysiące wiernych, zwłaszcza pracowników migrujących z Filipin, Polski i wielu innych krajów afrykańskich. To oni tworzą większość prawosławnej wspólnoty katolickiej w tym kraju.

Zajmuj tylko jedną z trybun stadionu i zasłaniaj przód ołtarza. 10 000 wierzących Obecnie, według źródeł, może uczestniczyć Watykan, który reprezentuje katolików tego kraju „Dużo nadziei” Jak wyjaśnili agencji prasowej, mieszkańcom Francisco Efe Grupa filipińskich kobiet, prawie wszystkie pracownice domowe, nie przestała wymachiwać flagami swojego kraju.

Było wielu wierzących Imigranci z Kamerunu lub NamibiiPodobnie jak Jean-Michel, który wraz ze swoimi towarzyszami wiary katolickiej był zachwycony widząc Papieża w tym kraju, w końcu wylądował na tej śródziemnomorskiej wyspie po długiej podróży przez Turcję dwa lata temu.

Ludzie uczestniczą we Mszy św. prowadzonej przez papieża Franciszka 3 grudnia 2021 r. na stadionie GSP w Nikozji na Cyprze.  REUTERS / Yiannis Kourtoglou
Ludzie uczestniczą we Mszy św. prowadzonej przez papieża Franciszka 3 grudnia 2021 r. na stadionie GSP w Nikozji na Cyprze. REUTERS / Yiannis Kourtoglou

Patrioci Latynosów z Jerozolimy, Pierpatista pissaballa, Jak przemawiał, reprezentując łacińskich katolików Cypru „Ta mała wyspa, choć zraniona przez wiele podziałów, ma kościół i jest „miła i spójna”, Na tym zgromadzeniu można zobaczyć, kto jest Cyprem, a kto nie, skąd pochodzi najróżniejsze pochodzenie: Azjaci, Afrykanie, Europejczycy, imigranci, pracownicy zagraniczni”.

Cypr jest krajem UE o największej liczbie uchodźców w porównaniu z jego populacją i szacuje się, że w tym roku przyjął około 10 000 migrantów, czyli o 38% więcej niż do 2020 r.

Papież wspomniany w swoim kazaniu „Ciemności nie można stawić czoła samemu” Dodał: „Jeśli tylko usuniemy naszą wewnętrzną ślepotę, zostaniemy przytłoczeni. Musimy być obok siebie, dzielić rany i wspólnie stawiać czoła ścieżce.

Papież Franciszek poprowadzi mszę świętą 3 grudnia 2021 r. na stadionie GSP w Nikozji na Cyprze.  REUTERS / Amir Cohen
Papież Franciszek poprowadzi mszę świętą 3 grudnia 2021 r. na stadionie GSP w Nikozji na Cyprze. REUTERS / Amir Cohen

„Drodzy bracia i siostry, jesteśmy wezwani do stawienia czoła każdej osobistej ciemności i wyzwaniu, jakie mogą być przed nami w Kościele i wspólnocie. Aby odnowić braterstwo. Ślepoty nie da się całkowicie wyleczyć, jeśli jesteśmy w sobie podzieleni, jeśli każdy myśli o sobie lub swojej grupie, nie jednoczy się, nie rozmawia, nie idzie razem.„, Powiedział.

Zachęcał także katolików, aby „nieśli słowa pociechy, które oświetlają światła nadziei w ciemności” i „wnoszą troskę o samotność cierpienia i ubóstwa”.

Katolicy na Cyprze zostali podzieleni na maronitów i łacinników. Nie dociera do 1% populacji, Ale w ostatnich latach wzrosły wraz z napływem zagranicznych pracowników do kraju.

(z informacją z EFE)

Kontynuuj czytanie:

Papież Franciszek wysłał przesłanie jedności na podzielonym Cyprze, że „w Kościele katolickim nie powinno być murów”.
Papież Franciszek krytykuje chrześcijan za „modlenie się jak papugi” i potępia grę afrykańskich imigrantów
Papież Franciszek powiedział, że ochrona młodych ludzi przed nadużyciami jest „podstawowym obowiązkiem”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *