Paragwajski film Tylko słońce wschodzi z Plusem

Film Narodowy Tylko słońce (Nikt inny niż Sun), przedstawiony przez dyrektora Arami Ullon Art.Doc. Bydgoszcz Najlepszy film dokumentalny na Valuary Festival Millennium Docs przeciwko grawitacji.

Film, który nie został jeszcze wypuszczony w kraju, trafił do kin Polska Z miast Warszawy reżyser uczestniczył i prowadził publiczne dyskusje z Wrocławiem, Gdynią, Katowicami, Poznaniem, Bidgostią i Lublinem.

Millennium Docs Against Gravity to najważniejszy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce, tym razem z sędziami ART.DOC Magdaleną Rusiską, Markiem Nonovichem i Janusem Mazurem.

Powiązana uwaga: Słońce: podróż w celu zachowania tożsamości, kultury i pamięci

Dokument ukazuje dążenie Matteo Sopot Cicino do odzyskania pamięci i tożsamości Irlandczyków z Paragwaju Sacco.

Film ma na celu zachowanie pamięci i tożsamości poszkodowanych ludzi: Aurory, sago paragwajskiego, jednej z ostatnich rdzennych ludów, z którymi zachodnia cywilizacja miała kontakt na kontynencie.

74-minutowy film został nakręcony w 2016, 2018 i 2019 roku, w sumie 12 tygodni kręcenia w społecznościach Aurora Porcran i Alto Paragwaj w Sாகo.

Przeczytaj także: Niedziela, premiera na koniec roku

Tylko słońce Został już opublikowany w ponad 10 krajach. Według Paragwaju, kraju pochodzenia filmu, oczekuje się, że wkrótce trafi on do lokalnych kin, ale nie wcześniej, niż zostanie wyświetlony w społecznościach aurorów Sacco.

1 września paragwajski produkt Jackson Wild otrzymał nagrodę Global Voice Recognition 2021 Award.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *